Małopolskie: Świnna Poręba na finiszu, inne prace przeciwpowodziowe w toku

data dodania: 2012-11-15 14:14:16
źródło: Gazeta Krakowska
Powiększenie zbiornika retencyjnego Goczałkowice, zakończenie budowy zapory Świnna Poręba oraz nowe wytyczne dla unowocześnienia infrastruktury narciarskiej - to zapowiedzi wiceministra środowiska po wizycie w Małopolsce. Minister przekonywał, że środki na inwestycje są, jednak fachowe dokumentacje nie są jeszcze gotowe - wskazuje "Gazeta Krakowska".

Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski na wtorkowej konferencji prasowej podsumował przebieg swojej wizyty w Małopolsce, którą relacjonuje "Gazeta Krakowska". Minister na spotkaniu zapewnił "obfitowała w spotkania bardzo merytoryczne oraz bardzo robocze" dotyczące kolejnych inwestycji. Gawłowski zapewnił, że budowa zapory Świnna Poręba nie jest zagrożona i pewne jest, że zostanie ona zakończona w 2014 r.

 

Minister uczestniczył również w roboczym spotkaniu dotyczącym Programu Ochrony przed Powodzią w Dorzeczu Górnej Wisły, który realizowany jest od roku- czytamy w gazecie.

 

Oprócz ochrony przeciwpowodziowej minister mówił też o planach wypracowania nowych wytycznych dla regionalnych dyrektorów ochrony środowiska i właścicieli wyciągów narciarskich. Miesiąc ma potrwać składanie wniosków formalnych z propozycjami zmian, które mają trafić do Sejmu pod koniec stycznia.

 

W 2014 roku zakończy się budowa zbiornika wodnego Świnna Poręba na rzece Skawie w woj. małopolskim, po czym rozpocznie się spiętrzanie w nim wody. W tym roku na dokończenie zbiornika Świnna Poręba przeznaczono 331,5 mln zł, a na 2013 rok - 358 mln zł.

 

 


Komentarze (1)

  • dodano 2013-12-31 08:21:41 przez Luvguru

    Your article percfetly shows what I needed to know, thanks!

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem