Nowy prezes PGNiG w marcu 2014 r.?

data dodania: 2013-06-13 10:21:52
źródło: ww / Dziennik Gazeta Prawna / Rynek Infrastruktury
„Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że Ministerstwo Skarbu Państwa nie zamierza na razie rozpisania ponownego konkursu na prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Jak czytamy w „DGP” Mirosław Szkałuba, wiceprezes PGNiG ds. zakupów, który pełni obowiązki prezesa PGNiG, pozostanie prawdopodobnie na stanowisku p.o. prezesa do końca kadencji zarządu. Upływa ona 13 marca 2014 r.

 

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, w ramach postępowania konkursowego, podjęła uchwałę o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu PGNiG SA bez wyłonienia kandydata.


Rada nadzorcza PGNiG rozpoczęła postępowanie konkursowe dotyczące wyboru członków zarządu: prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu ds. handlowych na początku maja, po tym jak podczas posiedzenia 29 kwietnia br. RN podjęła uchwały o odwołaniu ze składu zarządu PGNiG Grażyny Piotrowskiej-Oliwy oraz Radosława Dudzińskiego. Stało się to po wysłuchaniu wyjaśnień zarządu w sprawie okoliczności przygotowania i zawarcia Memorandum of Understanding pomiędzy spółkami SGT EuRoPol Gaz oraz OOO Gazprom Export 4 kwietnia br. w Petersburgu.
 

 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem