Odolanów - Ostrów: Dwa mosty do remontu

data dodania: 2012-01-11 09:23:02
źródło: PKP PLK
Jak poinformowała PKP PLK, podczas zamknięcia szlaku Odolanów - Ostrów Wielkopolski w dniach 9-16 stycznia, przeprowadzona zostanie naprawa dwóch mostów.

 O rozpoczęciu prac na linii i związanym z tym wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej pisaliśmy tutaj. Prace realizowane są w terminie 9 – 16 stycznia br. przez Zakład Robót Komunikacyjnych - DOM w Poznaniu. Ich efektem będzie likwidacja ograniczenia prędkości i przywrócenie prędkości rozkładowej. Pociągi pojadą 100 km/h. Obecnie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h.


Zakres prac przy obiektach inżynieryjnych wymaga zamknięcia toru. Na linii jednotorowej oznacza to całkowite wstrzymanie ruchu pociągów. Takie rozwiązanie obowiązuje od godz. 8 do 16. W tym czasie na odcinku Ostrów Wielkopolski – Odolanów zapewniona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi PKP Intercity kursują zmieniona trasą przez Krotoszyn, Zduny.


Linia kolejowa Grabowno Wielkie - Ostrów Wielkopolski obsługuje ruch pasażerski i pełni istotną funkcję w przewozie towarów.


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem