W Gdańsku powstanie terminal DB Schenker

data dodania: 2012-05-04 12:59:15
źródło: Rynek Infrastruktury
W Gdańsku powstanie nowy, wysokowydajny terminal przeładunkowy DB Schenker. Przewoźnik właśnie podpisał z umowę na realizację inwestycji z brytyjską firmą Sergo, zarządcą Sergo Logistics Park Gdańsk.

Pod koniec lutego Sergo podpisało wieloletnią umowę najmu z firmą DB Schenker Logistics na pierwszy obiekt w ramach Sergo Logistics Park Gdańsk. Jeden z czołowych dostawców zintegrowanych usług logistycznych zajmie 4,5 tysiąca m² powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 850 m² powierzchni biurowej w nowym budynku powstającym na niemal 3,5-hektarowej działce. W nowej inwestycji umieszczony zostanie magazyn przeładunkowy.


Brytyjski deweloper rozpoczął prace na działce pod budowę centrum logistycznego w Gminie Pruszcz Gdański. Obiekt położony jest na działce usytuowanej w Będzieszynie, bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta i autostradzie A1. Bliskości ważnych dróg krajowych oraz portów bałtyckich stwarza dogodne warunki do efektywnego prowadzenia działań logistycznych oraz ułatwia dostęp do lokalizacji na terenie całej Polski oraz w krajów Europy północnej. - Sergo dało się poznać jako partner godny zaufania, dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć mu wymagające zadanie wybudowania nowego magazynu przeładunkowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym kontrahentem i jego zespołem specjalistów- powiedział Igor Nowaczyk, dyrektor oddziału Gdynia Schenker.


- Ogromną zaletą inwestycji jest jej lokalizacja, która pozwala rozwijać działalność logistyczną wykorzystując bliskość Morza Bałtyckiego oraz potencjał ponadmilionowej trójmiejskiej aglomeracji", powiedziała Magdalena Szulc, dyrektorka oddziału Sergo Central Europe.

 

Firma DB Schenker Logistics współpracuje z Sergo już od 2008 roku, kiedy wynajęła ponad 7 500 m² w obiekcie magazynowo-logistycznym w ramach Tulipan Park Gliwice.
 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem