Podkarpacie: Mobilizacja na budowie A4 Radymno – Korczowa

data dodania: 2013-05-16 11:14:45
źródło: Rynek Infrastruktury
autor: ew
Na budowie autostrady A4 z Radymna do Korczowej pracują 53 walce, równiarki, koparki samojezdnie, 35 samochodów transportowych oraz 110 pracowników. Droga powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

Jak informuje GDDKiA, firma J&P Avax, wykonawca odcinka A4 o długości 21 km, zwiększa mobilizację sprzętowo-kadrową. Obecnie trwają roboty w branży drogowej i mostowej.


Roboty drogowe są związane między innymi z osuszaniem i dogęszczaniem nasypów po okresie zimowym, budową nasypu i zagęszczaniem zwieńczenia geosyntetycznego nad kolumnami żwirowymi oraz naprawą dróg serwisowych.


W branży mostowej wykonawca przygotowuje się do malowania konstrukcji stalowych na mostach autostradowych, demontuje rusztowania oraz prowadzi prace porządkowe na obiektach. Montowane są dylatacje oraz kolektor odwodnienia. Firma prowadzi także prace przygotowawcze przed wykonywaniem ścianek zaplecznych na wiadukcie drogowym.


Obecnie prace są zaawansowane w 64 procentach. Wykonawca deklaruje, że planowany przez niego termin zakończenia prac to IV kwartał 2013 roku.


Komentarze (3)

  • dodano 2013-06-19 22:56:08 przez wierzyciel

    No cóż, praca wre, ale od półtora roku ani avax ani generalna dyrekcja w rzeszowie nie raczyli rozliczyć się ze zobowiązań za dostarczone prefabrykaty. Oczywiście ci pierwsi - greccy kombinatorzy - chcą zpłacić, ale dyrekcja niby trzyma łapę na ich kasie, a ci drudzy - nędzne urzędasy - zawsze znajdą paragraf, który im to skutecznie uniemożliwia. jedni i drudzy są siebie warci i gówno ich obchodzi cała reszta. grunt, zeby mieć dupochron a autostradę zbudować choćby i z kradzionych elementów.

  • dodano 2013-05-16 12:07:15 przez Observer

    Niech dokończą najpierw roboty na S8 w Warszawie. Dramat. Generalna nic nie robi w tym kierunku.

  • dodano 2013-05-16 11:25:30 przez dareckiddd

    Ten odcinek miał być gotowy do końca sierpnia tego roku. Teraz znów przesunięcie.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem