Toruń i A1 połączy węzeł w Czerniewicach?

data dodania: 2013-06-04 14:24:59
źródło: ew / Gazeta Wyborcza
Nie tylko węzeł w Lubiczu umożliwi mieszkańcom Torunia wjazd na autostradę A1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza rozbudować węzeł w Czerniewicach i w ten sposób połączyć miasto z autostradą – pisze „Gazeta Wyborcza”.

GDDKiA rozpoczęła konsultacje lokalnych odcinków drogi S10. Mieszkańcy Torunia i okolic będą debatować na budową odcinka od węzła Nieszawka do Czerniewic i od węzła Lubicz do granicy województwa w Blinnie.


Odcinek z Nieszawki do Czerniewic w pierwszym wariancie zakłada rozbudowę istniejącego odcinka S10 o drugą jezdnię ekspresową z dwoma pasami. Powstać ma węzeł Toruń Kluczyki, a węzeł Toruń Południe zostanie zmodernizowany. Druga z koncepcji zakłada poprawę parametrów istniejącej trasy i budowę węzła Toruń Kluczyki.

 


Większy widok mapy


Ostatnia koncepcja zakłada powstanie zupełnie nowej drogi na południe od istniejącego korytarza i nie uwzględnia powstania żadnych dodatkowych węzłów na trasie S10. Wszystkie trzy warianty zakładają natomiast rozbudowę węzła autostradowego Toruń Południe w Czerniewicach.


Jak mówi Tomasz Okoński, rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy, analizowane są wnioski mieszkańców i samorządów, które dotyczą połączenia w Czerniewicach autostrady A1, drogi ekspresowej S10 i krajowej jedynki.


O powyższe rozwiązanie mieszkańcy Torunia zabiegają od wielu lat. Dzięki połączeniu trzech tras kierowcy ze Stawek, Czerniewic i Rudaka zyskaliby znacznie krótszy dojazd do autostrady A1. Do tej pory żaden projekt nie uwzględniał połączenia A1 i S10 z drogą krajową.
 

Całość artykułu


Komentarze (2)

  • dodano 2014-01-02 07:31:50 przez Jon

    I seeharcd a bunch of sites and this was the best.

  • dodano 2014-01-01 17:09:19 przez Read

    Heckuva good job. I sure apiprceate it.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem