Kiedy obwodnica Inowrocławia?

data dodania: 2011-07-19 09:23:08
źródło: Express Bydgoski
Kiedy powstanie obwodnica Inowrocławia? Na razie kolejne listy wysyłane przez lokalną społeczność do resortu infrastruktury i GDDKiA niewiele dają. Ostatnio sprawę podjął poseł Krzysztof Brejza, który skierował w tej sprawie pismo do ministra Cezarego Grabarczyka.

Jak wynika z harmonogramu inwestycji drogowych, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miała przygotować nowy termin realizacji przedsięwzięcia w oparciu o przypisane limity środków finansowych. – Wynikać z tego miało zagrożenie opóźnienia budowy obwodnicy Inowrocławia – mówi „Expressowi Bydgoskiemu” Magdalena Łośko, szefowa biura poselskiego posła Brejzy.


Poseł napisał ministrowi Grabarczykowi, że zarówno on jak i mieszkańcy mają świadomość, że Ministerstwo Infrastruktury zakwalifikowało inowrocławską inwestycję do realizacji po roku 2013. Poprosił jednak o odpowiedź na pytanie, kiedy GDDKiA wystąpi do wojewody kujawsko-pomorskiego o wydanie decyzji na realizację obwodnicy Inowrocławia i kiedy Generalna Dyrekcja rozpocznie prace projektowe drogi ekspresowej S5.


Całość artykułu
 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem