Lublin: Przetarg na nadzór przyrodniczy dla budowy łącznika z obwodnicą

data dodania: 2012-07-31 15:32:37
źródło: Rynek Infrastruktury
autor: ew
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie poszukuje wykonawcy nadzoru przyrodniczego dla budowy drogi dojazdowej do węzła Dąbrowica na obwodnicy Lublina. Ma on być pełniony zgodnie z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach zgody ba realizację przedsięwzięcia.

Zakres zamówienia obejmuje sprawowanie stałego nadzoru przyrodniczego nad realizacją inwestycji. Dotyczy wypełniania przez wykonawcę robót warunków decyzji środowiskowej i przepisów prawa oraz wykonywania monitoringu przyrodniczego, w szczególności dotyczącego gadów, ptaków i owadów.


Z racji tego, że zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych, konieczne jest szczególnie skrupulatne dokumentowanie działań z zakresu środowiska, jakie są podejmowane przez wszystkich uczestników procesu budowlanego.


Zamówienie obejmuje nadzór przedinwestycyjny, który będzie pełniony od daty zawarcia umowy do 15 września tego roku. Nadzór będzie także prowadzony podczas realizacji inwestycji aż do końca września 2014 roku.

 


Większy widok mapy


Budowana droga rozpocznie się od skrzyżowania alei Solidarności z aleją Warszawską a zakończy się na granicy miasta. Inwestycja ma być współfinansowana z Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana aleja Warszawska, ulica Główna, Mgielna, Jaśminowa i Wądolna. Powstanie zespół węzłów drogowych na przecięciu alei Solidarności i alei Warszawskiej oraz węzeł Sławin.

Wybudowane zostaną drogi obsługujące, ciąg pieszy i rowerowy, obiekty inżynierskie, w tym 5 wiaduktów drogowych, dwa mosty drogowe, kładki, przepusty i mury oporowe. Zostaną usunięte kolizje z istniejącą kanalizacją deszczową, sanitarną, siecią wodociągową, gazociągiem. Zlikwidowana zostanie także studnia ujęcia Sławin.


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem