Cargo Jet i PLL LOT Cargo uruchomiły trasę z Pyrzowic do Chicago

data dodania: 2012-02-14 16:26:49
źródło: Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice
W ramach rozwoju połączeń frachtowych Polskich Linii Lotniczych LOT, Biuro Cargo i Poczty uruchomiło na początku lutego br. bezpośrednie rejsy samolotem typu „all cargo” z Katowic do Chicago. Podobnie jak połączenie towarowe do Hamilton w Kanadzie, rejsy do Chicago obsługiwane będą przy współpracy z kanadyjską linią lotniczą Cargojet.

Jest to trzecie połączenie frachtowe uruchomione przez LOT od listopada 2009 roku. Jego otwarcie ma na celu zwiększenie oferowania powierzchni towarowej na rejsach transatlantyckich, a także poszerzenie oferty poprzez możliwość transportu towarów, które ze względu na rozmiar, masę czy strukturę nie mogłyby zostać załadowane na samoloty pasażerskie.


Otwarcie nowego połączenia związane jest także z zapotrzebowaniem rynku cargo na przewozy lotnicze do Stanów Zjednoczonych z tej części Europy, jak też zmniejszeniem oferowania na samolotach pasażerskich ze względu na sezon zimowy. Chicago wybrano, jako miasto docelowe ze względu na ilość towarów transportowanych na tym kierunku z Polski, a także ze względu na dogodne możliwości tranzytu cargo do innych miast w Stanach Zjednoczonych i dalej do Ameryki Południowej.


Podobnie jak przy połączeniu do Hamilton, LOT liczy na zainteresowanie rejsami do Chicago ze strony spedytorów z Austrii, Czech, Szwajcarii i Węgier. Przewoźnik ocenia, że będzie przewozić na tej trasie m.in. części do maszyn i samochodów, farmaceutyki, elektronikę i żywność.


Rejsy do Chicago będą się odbywały raz w tygodniu, w dni powszednie. Połączenie do Hamilton nadal będzie wykonywane w weekendy.

 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem