Lotnisko w Gdańsku atrakcyjne jako baza. Teraz dla OLT Express

data dodania: 2012-02-22 16:53:42
źródło: Rynek Infrastruktury
autor: sg
Port lotniczy w Gdańsku przyciąga do siebie nowych przewoźników lotniczych, którzy chcą otwierać tam swoje bazy. Na terenie lotniska już funkcjonuje jedna z dwóch największych baz lotniczych Wizzaira w Polsce, a nowe linie lotnicze OLT Express są w trakcie urządzania się na lotnisku.

- Główną bazę chcemy mieć w Gdańsku, bo tam jest hangar dla naszych ATR-ów, czego nie może zapewnić warszawskie lotnisko. Poza tym odpowiada nam poziom serwisu – decyzję o otworzeniu bazy w Gdańsku wyjaśnia Jacek Łyczba, prezes zarządu OLT Express Poland.


Informację tę potwierdza rzecznik gdańskiego lotniska Michał Dargacz: - OLT Express obecnie przygotowuje się do przeniesienia swych biur do portu lotniczego. Nasze lotnisko dla tego przewoźnika ma być mini-hubem – o nasz port lotniczy będzie oparta ich siatka połączeń.


Co stanowi o atrakcyjności lotniska? - Właścicielem OLT Express jest gdańska spółka Amber Gold. Być może zaważyły względy patriotyczne – żartuje rzecznik i przechodzi do konkretów: - Dla przewoźników lotniczych mamy hangar, a także konkurencyjny cenowo serwis. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na lotnisku dwóch handlerów paliwowych i to się opłaciło. Niedługo na lotnisku zacznie także działać nowy agent obsługi naziemnej.

 

OLT Express nie jest pierwszym przewoźnikiem, który wybrał lotnisko w Gdańsku na swoja bazę. Wcześniej uczynił to Wizzair: - Baza Wizzair’a na naszym lotnisku jest drugą co do wielkości w Europie po centrali w Budapeszcie i to świadczy o potencjale naszego portu – podkreśla rzecznik i dodaje: – Nie musimy stosować żadnego system dopłat do tego, aby przewoźnicy chcieli latać do naszego portu.
 


Komentarze (5)

 • dodano 2012-02-24 11:32:21 przez Mietek_WAW

  Liczba kierunków też o niczym nie mówi, bo można mieć 25 kierunków na jednym samolocie latając do każdego tylko raz w tygodniu, a gdzie indziej 10 kierunków latając codziennie. Ktoś tu chyba lubi bzdury opowiadać;-)

 • dodano 2012-02-24 10:15:50 przez Bo

  Chodzi o liczbe kierunkow. A co do nocowania to mysle ze nie tylko samolotow tam nocuje wiecej...ale i bezdomnych na dworcu takze...

 • dodano 2012-02-23 16:11:49 przez sg

  Rzeczywiście w Katowicach nocuje 5 samolotów Wizzair, a w Gdańsku tylko 3. W Warszawie baza Wizzair do lipca ma być zlikwidowana i przeniesiona do Modlina. Informacja, o której mowa, była wypowiedzią rzecznika lotniska w Gdańsku.

 • dodano 2012-02-23 13:05:05 przez olo

  ale najwięcej kierunków Wizz ma z Gdanska (więcej niz z KTW)

 • dodano 2012-02-22 21:29:37 przez ted_p

  co za bzdury z tą baza Wizz, większe są i u nas (Warszawa, Katowice), chyba ktoś nie bardzo kojarzy co to baza (ile zabazowanych, serwisowanych samolotów)

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem