Modlin i Lublin: Negocjacje z przewoźnikami trwają

data dodania: 2012-04-21 09:00:00
źródło: Rynek Infrastruktury
autor: sg
Dwa budowane obecnie porty lotnicze w Modlinie i Lublinie rozmawiają z przewoźnikami na temat połączeń, jakie mają być uruchomione z lotnisk. Modlin operacyjnie rusza wcześniej i już ogłosił współpracę z dwiema liniami. Lublin zapowiada ogłoszenie siatki połączeń na maj.

Wiadomo już, że Modlina będzie latać Ryanair i Wizz Air. Wczoraj ten pierwszy ogłosił uruchomienie dodatkowych 11 połączeń jesienią. Łącznie będzie to 19 kierunków. Wizz Air otwiera 20 połączeń.


OLT Express, przewoźnik krajowy, który niedługo będzie także uruchamiał połączenia na trasach europejskich nie jest zainteresowany Modlinem: - Modlina nie bierzemy pod uwagę. Nasz produkt na jest stricte low costem. Nasze połączenia wykonujemy głownie z dużych portów i w godzinach rannych i wieczornych. Warszawa jest dla nas pod tym względem idealnym portem.


Inaczej sprawa wygląda w przypadku Lublina: - Lublin, jeśli tylko będzie spełniał standardy bezpiecznego lotu, jak najbardziej jest brany pod uwagę. To jest bardzo duża liczba potencjalnych pasażerów – przekonuje Frankowski.


Natomiast Michael Cawley, wiceprezes zarządu Ryanair, zapewnia, że rozmowy z władzami portu w Lublinie trwają: - Ale na pewno nie zakończą się w maju – zaznacza.

 

Lublinem może być także zainteresowany Wizz Air, ale efekty rozmów pozostają tajemnicą. Wiadomo natomiast, że PLL LOT ze względu na specyfikę i typ klienta, do jakiego kieruje swój produkt, regionalnymi lotniskami w Modlinie i Lublinie raczej nie będą zainteresowane.
 


Komentarze (5)

 • dodano 2014-01-02 08:04:03 przez Amanda

  What a joy to find soenmoe else who thinks this way.

 • dodano 2014-01-01 16:55:26 przez Mehmet

  Wow! Talk about a posting knickong my socks off!

 • dodano 2012-07-18 10:27:04 przez niezadowolony

  A ja czekam na połączenie Lublin- Modlin. Czy będą uruchomione jakieś busy na tej trasie??????

 • dodano 2012-06-20 13:49:43 przez Qlimax

  BEJNA !!! dokładnie tak !! też jestem z Gdańska a mieszkałem kiedyś w lublinie, fantastyczne połączenie by było :D

 • dodano 2012-04-22 09:00:04 przez Bejna

  oby OLT latał z lublina, patrząc na ceny biletów lepiej mi się opłaci polecieć do Gdańska niż tłuc pociągiem 13 godzin ..

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem