Siemens instaluje największe wiatraki na świecie

data dodania: 2012-08-10 11:58:07
źródło: Rynek Infrastruktury
Siemens wyprodukował najdłuższe na świecie łopaty do wiatraków o długości 75 metrów każdy. Na początku sierpnia, największe na świecie elementy z włókna szklanego zostały przetransportowane na dystansie 320 kilometrów od duńskiego portu Esbjerg Østerild, gdzie zostaną zainstalowane w pierwszym prototypie turbiny wiatrowej o mocy 6 MW.

Miejsce do testów – przy nabrzeżu - zostało wybrane ze względu na silny wiatr. Wiatraki zostały skonstruowane noa potrzeby morskich farm wiatrowych.


Istotnym czynnikiem wpływającym na wydajność energetyczną turbiny wiatrowej, oprócz gęstości powietrza i prędkości wiatru, jest obszar, z którego zasysany jest wiatr. Obszar ten zależy od długości łopat wirnika. Tendencja przemysłu wyraźnie zmierza w kierunku coraz dłuższych łopat wirnika. Wirnik Siemens składa się z trzech 75-metrowych łopat ma średnicę 154 metrów i obejmuje powierzchnię około 18 600 metrów kwadratowych, równą rozmiarom około dwóch i pół boiska. 6 MW elektrownia wiatrowa generuje o 65 proc. więcej energii za pomocą 75-metrowego łopaty wirnika niż najpopularniejsza 3,6 MW elektrownia Siemensa z łopatą wirnika o długości 58 metrów.

 

Dong Energy zamówiła łącznie 300 6-MW turbin wiatrowych, wyposażonych w wirnik z rekordową w wymiarach 154-metrową łopatą. Wiatraki te mają być instalowane w brytyjskich morskich elektrowniach wiatrowych w latach 2014-17.
 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem