Most Północny: Jest pozwolenie na użytkowanie. Otwarcie w weekend

data dodania: 2012-03-23 08:53:32
źródło: PAP
Wydano pozwolenie na użytkowanie części drogowej mostu Północnego w Warszawie. Dzięki zgodzie wydanej przez nadzór budowlany, przeprawa będzie mogła być otwarta w weekend – pisze PAP.

Kontrola mostu odbyła się w czwartek i okazała się pomyślna. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody, dokumenty dopuszczające do użytku miały zostać podpisane w czwartek lub piątek rano.


Władze miasta zaplanowały na jutro otwarcie nowego mostu. W godzinach 10-17 piesi będą mogli już poruszać się południową przeprawą drogową. Wieczorem odbędzie się uroczyste otwarcie mostu z Marią Skłodowską-Curie w roli głównej.


W niedzielę przeprawa będzie otwarta dla ruchu drogowego. O godzinie 12 po moście ma przejechać parada pojazdów od strony Białołęki.

 


Większy widok mapy


W czerwcu zakończy się budowa części tramwajowej i węzła Modlińska. Na przeprawie zostaną wykorzystane tramwaje dwukierunkowe. Oddanie do użytku mostu Północnego sprawi, że w Warszawie będzie już osiem przepraw drogowych przez Wisłę.


Budowa przeprawy będzie kosztować ponad 1 mld zł. Odcinek od ulicy Modlińskiej do Pułkowej o długości 3,4 km to koszt rzędu 976 mln zł. Odcinek od ulicy Pułkowej do węzła Młociny o długości 1 km pochłonie 51 mln zł. 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem