Inowrocław: Los obwodnicy wciąż niepewny

data dodania: 2012-11-22 09:29:10
źródło: Rynek Infrastruktury
autor: ew
Wciąż nie wiadomo, kiedy rusza prace przy budowie obwodnicy Inowrocławia. Prezydent miasta jest zaniepokojony przedłużającymi się pracami nad wydaniem zezwolenia na realizację inwestycji dla budowy trasy i postanowi zorganizować spotkanie, na którym powinny zostać rozwiane wszelkie wątpliwości odnośnie realizacji inwestycji.

Na piątkowym spotkaniu ma się pojawić wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes. W piśmie do wojewody prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza zaznaczył, że od ostatniego spotkania w sprawie inwestycji minęło kilka tygodni, a prace na wydaniem decyzji ZRID wciąż się przedłużają.


Na początku października prezydent Brejza i poseł Krzysztof Brejza spotkali się z pełnomocnikiem Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Łukaszem Lendnerem, który został wskazany do kierowania oddziałem w Bydgoszczy po usunięciu ze stanowiska dyrektora Marka Kowalczyka.


Podczas spotkania prezydent wyraził niezadowolenie z powodu przedłużających się prac dokumentacyjnych budowy obwodnicy i przypomniał, że w październiku minął rok odkąd złożono pierwszy wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Procedura ta powinna trwać trzy miesiące, a do tej pory nie udało się jej zakończyć.

 


Większy widok mapy


Lech Jaworski, zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA zapewniał prezydenta Brejzę, że ostatnie oczekiwane dokumenty w sprawie decyzji ZRID miały być do 12 października przekazane do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W oparciu o przesłane dokumenty regionalny dyrektor powinien przeprowadzić postępowanie umożliwiające podjęcie kolejnych działań i ostateczne wydanie pozwolenia przez wojewodę.


Już w październiku prezydent Inowrocławia obawiał się, że wszystkie procedury potrwają kilka tygodni i nie uda się wykorzystać środków zagwarantowanych na wykup gruntów, przez które ma przebiegać obwodnica. Prezydent uzyskał zapewnienie, że jeśli takie niebezpieczeństwo się pojawi, GDDKiA sporządzi wniosek, by taka sama suma znalazła się w budżecie GDDKiA na przyszły rok.


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem