Lublin: Powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie dróg krajowych

data dodania: 2013-01-16 10:27:14
źródło: Kurier Lubelski
Lublin przygotowuje się do przebudowy skrzyżowania alei Solidarności, Poligonowej, gen. Ducha i alei Sikorskiego. W tym zakorkowanym miejscu ma powstać rondo oraz kładki dla samochodów umożliwiające bezkolizyjny ruch – informuje „Kurier Lubelski”.

Realizacja tej inwestycji z pewnością ucieszy kierowców, którzy codziennie muszą stać w ogromnych korkach na skrzyżowaniu. Przebudowa tego newralgicznego punktu zbliża się coraz większymi krokami.


Urząd miasta wystąpił ostatnio do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie o uzupełnienie dokumentacji niezbędnej do wydania decyzji środowiskowej. jak informuje Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta miasta, jest to element procedury związanej z inwestycją.


Przedsięwzięcie zakłada powstanie wiaduktu dla samochodów na alei Solidarności, co pozwoli pojazdom poruszać się bezkolizyjnie nad skrzyżowaniem z aleją Sikorskiego. Tam pojawią się dwa wiadukty z dwoma pasami ruchu dla pojazdów jadących na wprost.

 


Większy widok mapy


Istniejące skrzyżowanie zamieni się natomiast w rondo. Zaplanowano także poszerzenie ulicy generała Ducha, która zyska dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Aktualnie ulica posiada jedną jezdnię.


Miasto chce, by dokumentacja dla inwestycji powstała do końca maja, co pozwoli na ogłoszenie przetargu na wykonanie robót budowlanych. – Zakładamy, że prace związane z przebudową skrzyżowania ruszą pod koniec roku – mówi „Kurierowi Lubelskiemu” rzeczniczka.


Szacowany koszt przebudowy skrzyżowania to 60 mln zł. W tym roku w budżecie Lublina zarezerwowano n ten cel 11,5 mln zł.
 

Całość artykułu


Komentarze (1)

  • dodano 2013-01-16 18:31:40 przez przemo

    nareszcie

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem