Obwodnica Chorzowa - wyjątkowo kosztowna obietnica wyborcza PO

data dodania: 2011-09-23 11:56:43
źródło: Gazeta Wyborcza
Obietnica wyborcza Platformy Obywatelskiej na Śląsku to obwodnica Chorzowa za 800 mln zł. Plany przebudowy drogi krajowej nr 79 zostały niedawno zaprezentowane. Miasto nie ma pieniędzy na tę inwestycję, ale kandydaci PO obiecują, że po wyborach otrzyma ono dotację – podaje „Gazeta Wyborcza”.

To wyjątkowo kosztowna obietnica wyborcza, złożona przez Tomasza Tomczykiewicza, szefa śląskiej PO. Trasa miała by się rozpoczynać w okolicy, ul. Parkowej przy Stadionie Śląskim, następnie miałaby pobiec terenami przemysłowymi dawnej Huty Kościuszko w stronę Bytomia i stworzyć węzeł z ul. Jana Pawła II. W sumie chodziłoby o 8 km drogi. Firma Mosty Katowice ma przygotować projekt jej przebiegu do końca 2011 r.

 


Większy widok mapy


„Rzecz jasna, dwupasmowa trasa nie powstanie, jeśli nie będzie na nią pieniędzy. Miasta nie stać jednak na wydatek 800 mln zł, dlatego Tomczykiewicz zapowiedział, że po 2014 roku Chorzów może liczyć na 85 proc. wartości inwestycji z unijnej dotacji. Pochodziłyby one z nowej wersji unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

 

Całość artykułu
 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem