Podkarpackie: Obwodnica Jarosławia dopiero po wakacjach

data dodania: 2012-06-20 14:37:46
źródło: Rynek Infrastruktury/Życie Podkarpackie
Oddanie do użytku obwodnicy Jarosławia w województwie podkarpackim przesuwa się o kolejne miesiące. Początkowo trasa miała być gotowa w marcu tego roku, potem termin przełożono na koniec czerwca. Teraz wiadomo, że nastąpi to po wakacjach – informuje „Życie Podkarpackie”.

Za budowę obwodnicy odpowiada firma Eurovia. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 5 lutego 2010 roku. Droga zaczyna się w Tywonii, wiedzie obrzeżami Jarosławia, przez Muninę i Tuczempy, gdzie połączy się z istniejącą drogą krajową nr 4.


Budowa obwodnicy Jarosławia ma kosztować ponad 431,5 mln zł. W ramach realizacji inwestycji powstanie 11-kilometrowa droga, 4 bezkolizyjne węzły, dwupoziomowe skrzyżowania z drogami poprzecznymi, mosty, wiadukty, przepusty drogowe, drogi dojazdowe.

 


Większy widok mapy


Dzięki zrealizowanemu zadaniu usprawni się przejazd przez centrum Jarosławia oraz ciąg komunikacyjny województwa podkarpackiego. Zwiększy się również przepustowość drogi międzynarodowej E40 i poprawi się dostępność komunikacyjna istniejących przedsiębiorstw.


Komentarze (1)

  • dodano 2012-11-09 14:51:29 przez Mazowszanin

    Jechałem na świeta 31 października i nadal cos tam grzebia od strony Tuczemp jeszcze warstwy asfaltu lane były :| Niezły poslizg jak to u nas w Kraju!

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem