Sieć dróg krajowych wciąż się zmienia

data dodania: 2013-09-28 12:37:00
źródło: ew / Rynek Infrastruktury
Na drogach krajowych wciąż pojawiają się zmiany – oddawane są nowe odcinki dróg, obwodnice miast, trwają liczne remonty. W ostatni, czasie otwarto obwodnicę Rawicza w ciągu DK-36, poprawiono też bezpieczeństwo na wielu odcinkach dróg krajowych w województwie kujawsko-pomorskim.

Obwodnica Rawicza ma 9 km długości i usprawnia ruch zarówno w mieście, jak i między Lubinem a Krotoszynem, gdzie przejazd skrócił się o około 20 minut. Do tej pory przez Rawicz przejeżdżało ponad 18 tys. pojazdów dziennie. Obecnie na drogach miasta jest luźniej i bezpieczniej.


Nowa trasa omija ciasne centrum Rawicza oraz wsie Masłowo i Załęcze. Ponadto, poprawiły się też warunki przejazdu na drodze krajowej nr 5 przez Rawicz.


Ponadto, zwiększyło się bezpieczeństwo na innym odcinku drogi krajowej nr 5 przecinającej województwo kujawsko-pomorskie. W Osielsku na przejściu dla pieszych zamontowano oznakowanie aktywne. Podobne działania pomagają pieszym na przejściu w Brodnicy na DK-15 i w Czarnowie na DK-80.


Działania poprawiające płynność ruchu i bezpieczeństwo prowadzone są również na sześciu innych drogach krajowych na kujawach i Pomorzu: DK-15, DK-16, DK-25, DK-56, KD-62 i DK-91. Nowa nawierzchnia układana jest w sumie na ponad 30 km dróg, również na DK-5 ze Świecia do Dworzyska.


Z kolei na Opolszczyźnie dobiegła końca przebudowa kolejnego odcinka drogi krajowej nr 46 prowadzącej z Opola w stronę Ozimka i Częstochowy. Na 4-kilometrowym fragmencie z Lędzin do Dębskiej Kuźni kierowcy mają do dyspozycji wzmocnioną jezdnię o szerokości 7 m.


Zadbano także o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Bezpieczne poruszanie po trasie ułatwiają azyle dla pieszych i sygnalizacja świetlna. Zakres robót na DK-46 obejmował utwardzenie poboczy, budowę barier ochronnych, pasów lewoskrętu i prawoskrętu, chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych.


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem