Warmińsko-mazurskie: Remonty tras krajowych w toku

data dodania: 2013-08-16 13:50:11
źródło: ew / Rynek Infrastruktury
Co łączy Zgon, Kiełbonki, Lutry i Galiny? A Wirwajdy z Wozławkami?. Wszystkie położone są przy drogach krajowych przecinających Warmię i Mazury. A w tym sezonie w tych miejscowościach lub w okolicach remontowane są odcinki dróg.

Remonty nawierzchni odcinków dróg krajowych trwają w całym województwie warmińsko-mazurskim. Do października nową nawierzchnię uzyskają odcinki o długości ponad 35 km. Obecnie prace toczą się między innymi na DK-15 w Nowym Mieście Lubawskim, DK-16 na trasie Samborowo – Wirwajdy – Tyrowo czy na DK-65 Zdunki – Niedźwiedzkie. Na remontowanych odcinkach obowiązują ograniczenia prędkości. Ruch odbywa się wahadłowo, a kolejność przejazdu sterowana jest przez sygnalistę.

 

Zakres zadań obejmuje frezowanie starej nawierzchni, profilowanie oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Remontami objętych zostało 31 najbardziej zniszczonych odcinków dróg.

 

Do tej pory zakończono prace na siedmiu odcinkach o łącznej długości ponad 5 km. Są to fragmenty drogi krajowej nr 58 w miejscowościach Zgon i Stare Kiełbonki, odcinki pomiędzy Starymi Kiełbonkami a Zgonem oraz Kaliszkami a Białą Piską.


W sezonie na tych trasach panuje wzmożony ruch. Szczególnie podczas weekendów. Tędy nad mazurskie jeziora suną kawalkady samochodów z centrum kraju. Ponadto remontowane są odcinki na drodze krajowej nr 57 w miejscowościach Lutry i Galiny oraz między Wozławkami a Bisztynkiem.

 

W sezonie wakacyjnym prowadzone są nie tylko remonty i przebudowy dróg krajowych, ale także prace związane z bieżącym utrzymaniem sieci administrowanej przez GDDKiA. Polegają na koszeniu i sprzątaniu całej szerokości pasa drogowego, odnowie oznakowania poziomego, czyszczeniu oznakowania pionowego, pielęgnacji zieleni i czyszczeniu obiektów inżynierskich. Także te prace mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.


Komentarze (2)

  • dodano 2014-01-15 23:20:26 przez Eve

    Articles like this really grease the shafts of kneogwdle.

  • dodano 2013-12-30 20:30:44 przez Arhefit

    Ah yes, nicely put, evneeoyr.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem