Darłowo: Latem kontynuacja budowy obwodnicy

data dodania: 2012-05-30 09:05:35
źródło: Rynek Infrastruktury/Strefa Biznesu
Przetarg na budowę kolejnego odcinka obwodnicy Darłowa został już ogłoszony. Prace rozpoczną się 20 sierpnia tego roku i potrwają do 20 października 2013 roku. Obwodnica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203.

W ramach inwestycji powstanie droga w ciągu DW-203 na długości około 0,56 km oraz most nad rzeką Wieprz. Przebudowane zostaną wloty w ulicę Morską i Sportową o nawierzchni bitumicznej, powstanie także skrzyżowanie w postaci ronda.


Wybudowana będzie ścieżka rowerowa i chodnik o nawierzchni z kostki betonowej. Planowana jest również budowa i przebudowa istniejącego oświetlenia drogowego, urządzeń telekomunikacyjnych, budowa kanalizacji deszczowej.


Za inwestycję odpowiedzialny jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Otwarcie ofert złożonych w przetargu nastąpi 4 lipca tego roku.

 


Większy widok mapy


Ostatni 2-kilometrowy odcinek obwodnicy będzie budować miasto. Trasa została wyznaczona prze drodze krajowej nr 37 prowadzącej do Karwic. Dalej obwodnica będzie krzyżować się z drogą wojewódzką nr 203 poniżej ulicy Reymonta i połączy się rondem z ulicą Lotników Morskich.


Miasto ma już zapewnione unijne dofinansowanie na ostatni odcinek obwodnicy. Przetarg na ten fragment obejścia Darłowa będzie ogłoszony jesienią, a cała inwestycja będzie zakończona we wrześniu 2014 roku.


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem