Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln zł

data dodania: 2012-12-12 13:46:13
źródło: Rynek Infrastruktury
Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator rozstrzygnęła przetarg na budowę dwutorowej linii 400 kV Ostrołęka – Olsztyn Mątki z czasową pracą jednego toru na napięciu 220 kV w relacji Ostrołęka – Olsztyn. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu – w wysokości 425 mln 735 tys. zł złożyła krakowska spółka Aldesa Nowa Energia.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie metodą kompleksową dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej o napięciu znamionowym 400 kV pomiędzy stacją elektroenergetyczną Olsztyn Mątki, a stacją elektroenergetyczną Ostrołęka z wprowadzeniem jednego toru prądowego do stacji elektroenergetycznej Olsztyn I oraz wykonanie traktów światłowodowych pomiędzy ww. stacjami.


W zakres zamówienia wchodzi m.in.:opracowanie dokumentacji projektowej, wykonawczej; demontaż istniejącej linii 220 kV od stacji Olsztyn Mątki do stacji Olsztyn I o długości 17,55 km; demontaż istniejącej linii 220 kV Olsztyn I – Ostrołęka od słupa nr 5 do stacji Ostrołęka o długości 119,00 km.


PSE Operator wybierając najkorzystniejszą ofertę kierował się kryterium najniższej ceny.


Oferty w postępowaniu złożyły także konsorcja: Elektrobudowa, Megapol - Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Bydgoszcz; Eltel Networks Olsztyn, SAG Elbud Gdańsk, Elfeko z Gdyni, PBE Elbud z Katowic; ZUE i Dalekovod D.D oraz Energopol-Południe, MVM OVIT , MGGP z Tarnowa, Elektro-Silver z Łomży.

 


Komentarze (0)

Brak dodanych komentarzy.

dodaj komentarz

Proszę zapoznać się z regulaminem