logo

Podlaskie: Przetarg na kolejne kilometry drogi S8

Przetarg na kolejny fragment drogi ekspresowej S8 na Podlasiu, od Mężenina do Jeżewa ogłosiła w środę GDDKiA. Miesiąc wcześniej ruszył przetarg na sąsiedni odcinek od obwodnicy Zambrowa do Mężenina. Tym samym trwa właśnie wybór wykonawców dla całego, brakującego odcinka ”eski” pomiędzy istniejącą obwodnicą Zambrowa, a odcinkiem Jeżewo – Białystok (w sumie 29,66 km).

Do końca roku planowany jest jeszcze przetarg na ostatni podlaski fragment S8, od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa, dzięki czemu w najbliższych latach jest szansa na zrealizowanie całej S8 na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po zrealizowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany ze stolicą Polski.


Ogłoszony właśnie przetarg na odcinek Zambrów – Mężenin zakłada wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej (z rezerwą terenu pod 3 pas ruch) o długości 14,26 km wraz z dwoma węzłami drogowymi (Sikory, Kobylin), obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu. Wybudowane zostaną także drogi zbiorcze i dojazdowe.


Ogłaszane postępowania, to przetargi ograniczone. W pierwszy etapie są składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. W przypadku wcześniej ogłoszonego przetargu na odcinek od obwodnicy Zambrowa – do Mężenina zgłosiło się 18 wykonawców, których oferty podlegają właśnie weryfikacji.


Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin wykonania oraz okres gwarancji.


Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest na drugą połowę 2014 roku. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.


Inne z tej kategorii
Budimex z najtańszą ofertą na zachodnią obwodnicę Lublina
Budimex i Heilit+Woerner z umową na dolnośląski odcinek S5
Kolejne 206 km dróg w systemie viaTOLL od 1 września
Dolnośląskie: S5 ma już wykonawców trzech odcinków
Szczecin: Skrzyżowanie z S3 całkowicie zamknięte
S8: Ekrany gotowe do końca października
S8: Węzeł Bralin otwarty
S17: Przetarg na dojazd do mostu w Puławach
Padł rekord budowy dróg. Co dalej?
Gigantyczne korki nad morzem

Komentarze

» dodano: 2013-12-31 04:39:59, przez Linneth

Eveoyrne would benefit from reading this post

Dodaj komentarz


© 2011 Rynek infrastruktury