logo

Podlaskie: Przetarg na kolejne kilometry drogi S8

Przetarg na kolejny fragment drogi ekspresowej S8 na Podlasiu, od Mężenina do Jeżewa ogłosiła w środę GDDKiA. Miesiąc wcześniej ruszył przetarg na sąsiedni odcinek od obwodnicy Zambrowa do Mężenina. Tym samym trwa właśnie wybór wykonawców dla całego, brakującego odcinka ”eski” pomiędzy istniejącą obwodnicą Zambrowa, a odcinkiem Jeżewo – Białystok (w sumie 29,66 km).

Do końca roku planowany jest jeszcze przetarg na ostatni podlaski fragment S8, od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa, dzięki czemu w najbliższych latach jest szansa na zrealizowanie całej S8 na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po zrealizowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany ze stolicą Polski.


Ogłoszony właśnie przetarg na odcinek Zambrów – Mężenin zakłada wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej (z rezerwą terenu pod 3 pas ruch) o długości 14,26 km wraz z dwoma węzłami drogowymi (Sikory, Kobylin), obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu. Wybudowane zostaną także drogi zbiorcze i dojazdowe.


Ogłaszane postępowania, to przetargi ograniczone. W pierwszy etapie są składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. W przypadku wcześniej ogłoszonego przetargu na odcinek od obwodnicy Zambrowa – do Mężenina zgłosiło się 18 wykonawców, których oferty podlegają właśnie weryfikacji.


Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin wykonania oraz okres gwarancji.


Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest na drugą połowę 2014 roku. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.


Inne z tej kategorii
Konsorcjum Budimeksu złożyło najkorzystniejszą ofertę na S7 Miłomłyn – Ostróda
Lubelskie: W przyszłym tygodniu otwarcie S17 Jastków – Lublin
Warszawa: Kolejne prace na Trasie AK
Podkarpackie chce budowy S19 i zjazdów z A4
Kujawsko-pomorskie wyda do 25 mld zł na inwestycje z Kontraktu Terytorialnego
Lublin: Budimex przedłużył aleję Solidarności. Wkrótce otwarcie
Lubuskie: Miliardy z UE pozwolą dokończyć inwestycje drogowe i kolejowe
Bieńkowska obiecuje pieniądze na lubelskie drogi
Droga S5 z Kaczkowa do Korzeńska otwarta
Podlaskie: Ośmiu chętnych na wykonanie odcinka S8

Komentarze

» dodano: 2013-12-31 04:39:59, przez Linneth

Eveoyrne would benefit from reading this post

Dodaj komentarz


© 2011 Rynek infrastruktury