logo

Podlaskie: Przetarg na kolejne kilometry drogi S8

Przetarg na kolejny fragment drogi ekspresowej S8 na Podlasiu, od Mężenina do Jeżewa ogłosiła w środę GDDKiA. Miesiąc wcześniej ruszył przetarg na sąsiedni odcinek od obwodnicy Zambrowa do Mężenina. Tym samym trwa właśnie wybór wykonawców dla całego, brakującego odcinka ”eski” pomiędzy istniejącą obwodnicą Zambrowa, a odcinkiem Jeżewo – Białystok (w sumie 29,66 km).

Do końca roku planowany jest jeszcze przetarg na ostatni podlaski fragment S8, od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa, dzięki czemu w najbliższych latach jest szansa na zrealizowanie całej S8 na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po zrealizowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany ze stolicą Polski.


Ogłoszony właśnie przetarg na odcinek Zambrów – Mężenin zakłada wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej (z rezerwą terenu pod 3 pas ruch) o długości 14,26 km wraz z dwoma węzłami drogowymi (Sikory, Kobylin), obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu. Wybudowane zostaną także drogi zbiorcze i dojazdowe.


Ogłaszane postępowania, to przetargi ograniczone. W pierwszy etapie są składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. W przypadku wcześniej ogłoszonego przetargu na odcinek od obwodnicy Zambrowa – do Mężenina zgłosiło się 18 wykonawców, których oferty podlegają właśnie weryfikacji.


Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin wykonania oraz okres gwarancji.


Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest na drugą połowę 2014 roku. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.


Inne z tej kategorii
Łódzka S8: Kolejna betonowa droga ekspresowa
Dolnośląskie: 5 ofert na budowę 13,8 km drogi S5
Warszawa: Raport z przebudowy Trasy AK
W tym roku GDDKiA udostępni całą S8 Wrocław – Łódź
Świętokrzyskie: 8 podmiotów chce budować S7 od Jędrzejowa do granicy województwa
Mazowieckie: Konsultacje w sprawie budowy trasy S7 przy Radomiu
Kto zostanie wykonawcą odcinka S5 Korzeńsko-Wrocław?
Łódzkie: Nowe odcinki S8 i S14 dostępne dla kierowców
Warbud w konsorcjum, które zbuduje S19 na Podkarpaciu
Łódź: Otwarcie południowej obwodnicy miasta już jutro

Komentarze

» dodano: 2013-12-31 04:39:59, przez Linneth

Eveoyrne would benefit from reading this post

» dodano: 2014-01-04 23:08:08, przez Boog

At last, somonee who comes to the heart of it all http://ykyobqcqd.com [url=http://hnjfcyb.com]hnjfcyb[/url] [link=http://ymdayckc.com]ymdayckc[/link]

Dodaj komentarz


© 2011 Rynek infrastruktury