logo

Podlaskie: Przetarg na kolejne kilometry drogi S8

Przetarg na kolejny fragment drogi ekspresowej S8 na Podlasiu, od Mężenina do Jeżewa ogłosiła w środę GDDKiA. Miesiąc wcześniej ruszył przetarg na sąsiedni odcinek od obwodnicy Zambrowa do Mężenina. Tym samym trwa właśnie wybór wykonawców dla całego, brakującego odcinka ”eski” pomiędzy istniejącą obwodnicą Zambrowa, a odcinkiem Jeżewo – Białystok (w sumie 29,66 km).

Do końca roku planowany jest jeszcze przetarg na ostatni podlaski fragment S8, od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa, dzięki czemu w najbliższych latach jest szansa na zrealizowanie całej S8 na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po zrealizowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany ze stolicą Polski.


Ogłoszony właśnie przetarg na odcinek Zambrów – Mężenin zakłada wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej (z rezerwą terenu pod 3 pas ruch) o długości 14,26 km wraz z dwoma węzłami drogowymi (Sikory, Kobylin), obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu. Wybudowane zostaną także drogi zbiorcze i dojazdowe.


Ogłaszane postępowania, to przetargi ograniczone. W pierwszy etapie są składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlega potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy. W przypadku wcześniej ogłoszonego przetargu na odcinek od obwodnicy Zambrowa – do Mężenina zgłosiło się 18 wykonawców, których oferty podlegają właśnie weryfikacji.


Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium oceny ofert będzie nie tylko cena ale również termin wykonania oraz okres gwarancji.


Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest na drugą połowę 2014 roku. Realizacja zaplanowana jest na lata 2014-2017.


Inne z tej kategorii
Obwodnica Międzyrzecza: Konsorcjum Budimeksu najlepsze w przetargu na drugą jezdnię trasy
GDDKiA ogłosiła przetargi na obwodnice Koszalina i Sianowa, Wałcza oraz Szczecinka
S7 będzie dłuższa o 40 km. Jest przetarg na odcinek z Gdańska do Elbląga
Dolnośląskie: Mirbud i Erbedim z najniższą ofertę na S3 z Gaworzyc do Kaźmierzowa
Zdziebło: Wdrożenie jednolitego systemu e-myta dla aut osobowych jeszcze w tym roku
3,8 mln zł wpływów z systemu viaTOLL dziennie. Wkrótce opłaty na kolejnych trasach
74,2 mln zł dofinansowania na prace przygotowawcze inwestycji drogowych
Warszawa: Zburzą nowe budynki mieszkalne pod budowę S7?
Łódzkie: Budowa kolejnych 20 km S8 zakończona
Łódzkie: Przejście nad S8 za 2 mln zł dla… nietoperzy

Komentarze

» dodano: 2013-12-31 04:39:59, przez Linneth

Eveoyrne would benefit from reading this post

Dodaj komentarz


© 2011 Rynek infrastruktury