logo

Warszawa: Ulicą Tamka na Most Świętokrzyski

Kierowcy w Warszawie mogą korzystać już z ulicy Tamka, by dojechać do Mostu Świętokrzyskiego. Budowniczowie metra zakończyli budowę fragmentu przejścia podziemnego do stacji kolejki podziemnej Centrum Nauki Kopernik.

Przejście podziemne przetnie jezdnię ulicy Tamka prowadzącą na Most Świętokrzyski i Wybrzeże Kościuszkowskie. Wyjście ze stacji pojawi się na rogi, po północno-zachodniej stronie skrzyżowania. Obecnie znajduje się tam jezdnia ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie.


Budowę korytarza podzielono na dwa etapy. Najpierw budowany był fragment pod ulicą Tamka. Natomiast drugi etap stanowi odcinek przejścia pod ulicą Wybrzeże Kościuszkowskie wraz z przebudową jezdni.

 


Większy widok mapy


W poniedziałek zakończono budowę korytarza pod jezdnią w kierunku mostu, a wykonawca rozpocznie wykopy na Wybrzeżu Kościuszkowskim. Otwarty wjazd na most ulicą Tamka posiada jeden pas ruchu. Na jezdni ulicy Zajęczej, stanowiącej zjazd z mostu pozostanie jeden pas ruchu w kierunku Wisły. Umożliwi to przejazd z Centrum Nauki Kopernik na Pragę. Z mostu w kierunku ulicy Dobrej będą prowadziły dwa pasy ruchu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do października.


Inne z tej kategorii
Co dalej ze schetynówkami?
Samorządy szukają pieniędzy na projekty energetyczne i infrastrukturalne
Kujawsko-pomorskie wyda do 25 mld zł na inwestycje z Kontraktu Terytorialnego
Mazowieckie: Otwarcie wyremontowanej drogi w powiecie radomskim
Radom: Coraz bliżej do oddania kolejnych etapów obwodnicy południowej
Malborska droga z jednej warstwy
Warszawa: Do końca września odbudowa ulic po metrze
Najkrótsze połączenie Ostrołęki z trasą S8 otwarte
Jest już wykonawca obwodnicy Kościerzyny
Wielkopolskie: Pieniądze na drogi lokalne powinni dzielić marszałkowie

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz


© 2011 Rynek infrastruktury