logo

Warszawa: Ulicą Tamka na Most Świętokrzyski

Kierowcy w Warszawie mogą korzystać już z ulicy Tamka, by dojechać do Mostu Świętokrzyskiego. Budowniczowie metra zakończyli budowę fragmentu przejścia podziemnego do stacji kolejki podziemnej Centrum Nauki Kopernik.

Przejście podziemne przetnie jezdnię ulicy Tamka prowadzącą na Most Świętokrzyski i Wybrzeże Kościuszkowskie. Wyjście ze stacji pojawi się na rogi, po północno-zachodniej stronie skrzyżowania. Obecnie znajduje się tam jezdnia ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie.


Budowę korytarza podzielono na dwa etapy. Najpierw budowany był fragment pod ulicą Tamka. Natomiast drugi etap stanowi odcinek przejścia pod ulicą Wybrzeże Kościuszkowskie wraz z przebudową jezdni.

 


Większy widok mapy


W poniedziałek zakończono budowę korytarza pod jezdnią w kierunku mostu, a wykonawca rozpocznie wykopy na Wybrzeżu Kościuszkowskim. Otwarty wjazd na most ulicą Tamka posiada jeden pas ruchu. Na jezdni ulicy Zajęczej, stanowiącej zjazd z mostu pozostanie jeden pas ruchu w kierunku Wisły. Umożliwi to przejazd z Centrum Nauki Kopernik na Pragę. Z mostu w kierunku ulicy Dobrej będą prowadziły dwa pasy ruchu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do października.


Inne z tej kategorii
Zachodniopomorskie: 55 mln zł na remonty i budowę dróg
Grudziądz: Trasa Średnicowa na ukończeniu
Łódź: Niedługo przebudowa ul. Świętej Teresy
Mazowieckie: Nowe rondo w Jabłonnej już otwarte
Zachodniopomorskie: Nowe drogi w Koszalinie
Lubelskie: Nowe umowy w ramach NPPDL
Toruń: Palowanie na średnicówce
Paryż złym wzorcem rozwiązań komunikacyjnych?
Kujawsko-pomorskie: 6,2 mln zł dotacji na infrastrukturę drogową w Brześciu Kujawskim
Łódź: Wkrótce przetargi na przebudowę Tramwajowej

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz


© 2011 Rynek infrastruktury