Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz: Lufthansa stawia na rozwój, możliwe nowe połączenie w siatce

Justyna Urbaniak 19.05.2017

Bydgoszcz: Lufthansa stawia na rozwój, możliwe nowe połączenie w siatce
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Mimo, iż bydgoskie lotnisko od miesięcy boryka się ze stagnacją i spadkami liczby pasażerów, wydaje się, że w tym roku coś może ruszyć. Pierwszą nowością jest bowiem zwiększenie oferowania w sezonie zimowym na lotach do Frankfurtu, realizowanych przez Lufthansę. Druga nowość, choć jeszcze nie potwierdzona oficjalnie, zawitać ma w siatce już latem – i będzie to połączenie do Lwowa.
Lufthansa stawia na rozwój

Lufthansa zapowiedziała już zwiększenie na sezon zimowy oferowania na loty do Frankfurtu do 6 rotacji tygodniowo. Tym samym od końca października pasażerowie również zimą będą mogli podróżować Luthansą codziennie w dni robocze oraz w niedziele.

– Lufthansa to bardzo solidny partner, który elastycznie reaguje na potrzeby regionu. W związku z tym kilkukrotnie trasę do Frankfurtu obsługiwały większe maszyny. Jest to odpowiedź na rozwój i dobre relacje Portu z czołowymi przedsiębiorcami, organizatorami eventów sportowych i kulturalnych oraz przedstawicielami armii. - mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Na przykład 17 lipca Lufthansa zaoferuje podróżnym ponadplanowy, dodatkowy rejs na trasie Bydgoszcz – Frankfurt. Airbus A319 wyleci z Portu Lotniczego Bydgoszcz o 18:10 (przylot do Frankfurtu zaplanowano na godz. 19.40).

Połączenie jest obsługiwane Bombardierem CRJ-900 oferującym konfiguracje Klasy Biznes i Ekonomicznej. Samolot planowo startuje z Bydgoszczy o godz. 14.45, a lądowanie we Frankfurcie planowane jest na godz. 16.15. Start z Frankfurtu godz. 12.30, lądowanie w Bydgoszczy o godz. 14.00. Zachowane zostaną tym samym dogodne warunki transferu na dalsze loty.

– Połączenie stale się rozwija i znajduje coraz więcej chętnych na dalekie podróże w całym województwie. - mówi Artur Niedźwiecki z biura prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz. - Jest ono atrakcyjne nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla turystów. Przypomnijmy, że dzięki wygodnym transferom we Frankfurcie możemy dostać się do Nowego Jorku, Chicago, Tokio, Bangkoku czy ponad 160 innych kierunków na całym świecie.

Nie tylko Frankfurt

Choć połączenie z Frankfurtem jest dziś kluczowym połączeniem obsługiwanym na bydgoskim lotnisku, władze portu wciąż starają się o pozyskanie kolejnych tras, by rozwijać dość ograniczoną dziś siatkę połączeń lotniska. I tak Marta Sikora z Wyższej Szkoły Gospodarki w audycji Radia TOK FM wyjawiła, iż pod koniec lipca w Bydgoszczy uruchomiony zostanie nowy kierunek lotów – do Lwowa. WSG jest szczególnie zainteresowane tym połączeniem, gdyż stamtąd pochodzi duża część studentów szkoły. Lotnisko nie potwierdziło do tej pory jednak tych doniesień. Władze portu zdradziły jedynie, że nadal trwają negocjacje z przewoźnikiem.

W całym 2016 roku z bydgoskiego lotniska skorzystało 337 tys. osób. To o 1 proc. mniej, niż rok wcześniej. 

Plan na najbliższe miesiące zakłada opracowanie rozwiązań systemowych, dzięki którym w dłuższej perspektywie lotnisko będzie mogło zachować płynność finansową a nawet – zarabiać na swoje utrzymanie. W ostatnich miesiącach głośno było bowiem o problemach finansowych portu. Udało się je ostatecznie rozwiązać, dokapitalizowując lotniskową spółkę kwotą 7,5 mln zł z budżetu województwa. Pieniądze starczą jednak tylko na kilka miesięcy działalności. Udziałowcy chcą kontynuować rozmowy z Toruniem, dotyczące możliwości rozszerzenia współpracy tego miasta z portem.VII Kongres Kolejowy
 

Okrągły Stół Energetyczny organizowany jest od 2016 roku jako wspólna inicjatywa Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Do tej pory w centrum obrad znalazły się kwestie oczekiwań Unii Europejskiej w zakresie polityki ochrony klimatu oraz krajowe zasoby surowców, które wpływają m.in. na poziom bezpieczeństwa energetycznego, a także temat potrzeb inwestycyjnych w zakresie infrastruktury przesyłowej i mocy wytwórczych. W debatach Okrągłego Stołu udział biorą członkowie rządu, szefowie największych koncernów energetycznych, wpływowi eksperci i naukowcy. Spotkanie co roku gromadzi około 300 gości. Dziś mamy zaszczyt pracować nad trzecią już edycją OSE, która odbędzie się 27 czerwca 2018r. Zapraszamy do sprawdzenia programu i rejestracji na stronie www.okraglystolenergetyczny.pl

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony