Partnerzy serwisu:

Czarnogóra: OT Logistics powalczy o zakup portu w Barze

Emilia Derewienko 08.05.2017

Czarnogóra: OT Logistics powalczy o zakup portu w Barze
fot. OT Logistics
Grupa OT Logistics otrzymała oficjalną informację od władz Czarnogóry o anulowaniu przetargów na sprzedaż udziałów w Luka Bar AD, operatora portu w Barze oraz kolejowym przewoźniku AD Montecargo. Mimo wszystko, firma wciąż wyraża gotowość wznowienia rozmów z rządem Czarnogóry w sprawie rozwoju portu w Barze.
Zarząd OT Logistics wyraził swoje zaskoczenie decyzją czarnogórskiego rządu. Władze spółki uważają, że złożona oferta odpowiada „wszystkim celom i warunkom dokumentacji przetargowej”, a ponadto uwzględnia stanowiska komisji przetargowej oraz lokalnych związków zawodowych. Spółka złożyła formalne odwołanie od decyzji władz Czarnogóry.

– Oferta OT Logistics w przetargu na prywatyzację Luka Bar AD i AD Montecargo została starannie przygotowana na podstawie finansowego i prawnego procesu due diligence w obu spółkach. Prywatyzacja ma przyspieszyć ich rozwój. Uważamy, że nasza oferta w pełni pokrywa się z celami, kryteriami oraz warunkami przetargu, co znajduje potwierdzenie w dokumentacji przetargowej oraz stwierdzeniach przetargowej Komisji Prywatyzacyjnej – stwierdził Piotr Ambrozowicz, wiceprezes OT Logistics.

Zarząd spółki wierzy, że władze Czarnogóry są gotowe na współpracę i partnerstwo z inwestorami z Unii Europejskiej. W związku z tym jest gotowy wznowić rozmowy z rządem Czarnogóry w celu wypracowania skutecznych rozwiązań zmierzających do rozwoju portu w Barze w interesie Czarnogóry, jej obywateli, społeczności lokalnej, pracowników portu oraz mniejszościowych akcjonariuszy.

– Mamy nadzieję, że OT Logistics będzie uczestniczyło w rozwoju portu w Barze oraz AD Montecargo – mówi wiceprezes, Piotr Ambrozowicz. – Uważamy, że potencjał grupy OTL oraz planowany program inwestycyjny mogą wygenerować synergie z korzyścią dla portu w Barze, rynku przewozów kolejowych oraz dla całej gospodarki Czarnogóry – dodaje.

W marcu grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w Luka Bar AD oraz AD Montecargo. Uzgodniono, że OT Logistics zapłaci 8,52 mln euro za 30% udział w Luka Bar, operatora portu w Barze oraz 2,5 mln euro za 51% udział w AD Montecargo. OTL zobowiązał się do przeprowadzenia programów inwestycyjnych w obu spółkach na łączną kwotę ok. 17,45 mln euro, do utrzymania zatrudnienia oraz przestrzegania zapisów obowiązujących układów zbiorowych, w tym m. in. podniesienie płacy minimalnej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony