Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie: Powstanie biogazownia w Świdwinie za 6 mln euro

Emilia Derewienko 17.11.2014

Zachodniopomorskie: Powstanie biogazownia w Świdwinie za 6 mln euro
fot. Włodzimierz Włoch
Carbo Bio, spółka zależna firmy Esperotia Energy Investments podpisała z Funduszem Inwestycyjnym umowę na budowę biogazowni rolniczej w Świdwinie w województwie zachodniopomorskim. Szacunkowa wartość inwestycji to 6 mln euro.
Finansowanie dłużne z Funduszu Inwestycyjnego pozwoli spółce na całościowe pokrycie kosztów budowy biogazowni rolniczej. Dzięki funduszom, realizacja przedsięwzięcia wkrótce się rozpocznie. Całkowita moc obiektu to 1,2 MW.

– Po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć inwestora zainteresowanego tym sektorem w Polsce, co nie było łatwe ze względu na sytuację prawną branży. Fundusz jest gotowy finansować również kolejne projekty realizowane przez nas w Polsce i w Bułgarii – mówi Agnieszka Król, prezes zarządu Esperotia Energy Investments.

Generalnym Wykonawcą biogazowni w Świdwinie jest czeska spółka B&B systems plus, a.s., która specjalizuje się w Generalnym Wykonawstwie elektrowni fotowoltaicznych, systemów fotowoltaicznych, biogazowni rolniczych oraz linii do produkcji pelletu. – B&B systems ma duże doświadczenie w budowie biogazowni w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to partner doświadczony, współpracujący z najlepszymi dostawcami technologii – dodaje Król.

Carbo-Bio otrzymała już od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zaliczkę w wysokości 2 mln zł w ramach dotacji na budowę biogazowni rolniczej w Świdwinie. Firma liczy również, że dzięki wejściu w życie nowej Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii mocno zwiększy się zainteresowanie funduszy inwestycjami w branżę OZE, w tym także w biogazownie rolnicze, a więc łatwiej będzie pozyskiwać kapitał na realizację projektów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony