Partnerzy serwisu:

Aldesa podpisała z GDDKiA umowę na budowę S6 Bobrowniki - Skórowo

inf. pras 29.06.2021

 Aldesa podpisała z GDDKiA umowę na budowę S6 Bobrowniki - Skórowo
Fot. Aldesa Construcciones
Aldesa Construcciones Polska podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę jednego z trzech odcinków drogi ekspresowej S6 pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem na odcinku Bobrowniki – Skórowo o długości 13 kilometrów. Wartość umowy to 283,1 mln zł. Odcinek zostanie oddany do użytku w 2025 roku.
Cieszymy się z podpisania kolejnej umowy na budowę drogi ekspresowej z GDDKiA - mówi Javier Lamas Diaz dyrektor zarządzający Aldesa Polska. - Obecnie budujemy trzy odcinki drogi S19, drogę S7 w okolicach Płońska, zaczynamy budowę systemu zarządzania ruchem na S6 i S7 oraz ten odcinek S6. Liczymy na podpisanie kolejnej umowy na S19 w Podkarpackiem. Jesteśmy coraz ważniejszym partnerem dla GDDKiA i bardzo się z tego powodu cieszymy.

Umowa obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku pomiędzy węzłami Bobrowniki a Skórowo, realizację dwóch węzłów drogowych – Rzechcino i Skórowo oraz infrastruktury towarzyszącej. To jeden z trzech odcinków trasy Słupsk – Lębork, pozostałe dwa to odcinki Skórowo – Leśnice oraz Redzikowo – Bobrowniki. Umowa została podpisana w siedzibie GDDKiA oddział w Gdańsku. Odcinek zostanie oddany do użytku w 2025 roku.

Aldesa jest obecnie generalnym wykonawcą pięciu odcinków dróg ekspresowych w Polsce oraz systemu zarządzania ruchem na S6 i S7 na zlecenie GDDKiA, generalnym wykonawcą przebudowy ronda Rataje w Poznaniu oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej dla PKP PLK na 133 stacjach i przystankach w całej Polsce. Spółka jest jedną z wiodących firm budowlanych w obszarze energetyki wiatrowej - buduje farmę wiatrową w Budzyniu w Wielkopolsce, infrastrukturę tramwajową i kolejową, systemy informacyjne (ITS) i bezpieczeństwa – wykonany m.in. w Rzeszowie. Firma należy do hiszpańskiej Grupy Aldesa, która ma ponad 50-letnie doświadczenie w branży budowlanej, a w Polsce jest obecna od 2007 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony