Partnerzy serwisu:

Budimex ma w portfelu 9,3 mld zł. Blocher: Spodziewamy się wzrostu dynamiki sprzedaży

Redakcja/ep 27.04.2017

 Budimex ma w portfelu 9,3 mld zł. Blocher: Spodziewamy się wzrostu dynamiki sprzedaży
fot. Budimex
Wysoki, jak na sezon zimowy, poziom sprzedaży, znacząca poprawa rentowności i rekordowo wysoki portfel zamówień – tak wypada podsumowanie I kwartału w Grupie Budimex. Wyniki finansowe w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego poprawiły się na każdym poziomie.
Jak poinformowała spółka w komunikacie, sprzedaż w segmencie budowlanym Grupy Budimex w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosła o 6,5% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, osiągając poziom 991 milionów złotych. W tym samym czasie produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 4,3%. – Spodziewamy się, że kolejne kwartały przyniosą przyspieszenie dynamiki sprzedaży w części budowlanej Grupy, głównie ze względu na zakończenie prac projektowych i wejście w fazę budowlaną niektórych kontraktów realizowanych w systemie projektuj i buduj – komentuje wyniki Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

W pierwszym kwartale 2017 r. Budimex poprawił wyniki w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego na każdym poziomie: marży brutto, wyniku operacyjnego i wyniku netto o odpowiednio: 42%, 75% i 64%. – Wysoka rentowność pierwszego kwartału wynikała przede wszystkim z rozliczenia kończących się kontraktów infrastrukturalnych podpisanych 2-3 lata temu. Pomogły również dobre wyniki Mostostalu Kraków oraz działalności na rynku niemieckim – stwierdza prezes Budimeksu.

Rekordowo wysoki portfel

Na koniec marca 2017 roku Grupa Budimex miała w portfelu zamówień 9,3 mld zł. To historycznie wysoki poziom. W stosunku do końca roku 2016 w portfelu Budimeksu przybyło 375 mln zł.

W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa Budimex podpisała kontrakty o wartości 1,3 miliarda złotych. To o 15% mniej w stosunku do wartości z analogicznego okresu 2016 roku, jednak wciąż na podpisanie oczekują kontrakty warte ok. 1,5 miliarda złotych. Ponad połowa to projekty kolejowe.

– W pierwszym kwartale 2017 roku podpisaliśmy kluczowy dla aglomeracji krakowskiej kontrakt na budowę Trasy Łagiewnickiej o wartości 652 milionów złotych. Kontrakt realizowany jest w systemie projektuj i buduj i jego realizacja nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki finansowe roku 2017 – informuje Dariusz Blocher.

Jak informuje Blocher, w pierwszym kwartale Budimex zatrudnił blisko 200 osób i planuje dalszy wzrost zatrudnienia. Liczy się przy tym z rosnącą presją na wzrost wynagrodzeń i problemami w pozyskaniu wykwalifikowanej kadry.

Dziewiąty rok wzrostów


Pozycja gotówkowa Budimeksu utrzymuje się na poziomie 2 mld zł – to porównywalna wartość w stosunku do roku poprzedniego.

Poprzedni rok był dziewiątym z rzędu, kiedy to w związku z dobrymi wynikami za 2016 r. i wysokim poziomem gotówki, Zarząd zarekomendował wypłatę dywidendy. Decyzja w tej sprawie zapadnie 11 maja.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony