Partnerzy serwisu:

Budowa trasy N-S w Radomiu. Trzeci etap już wkrótce

Magdalena Romanowska 24.09.2019

Budowa trasy N-S w Radomiu. Trzeci etap już wkrótce
fot. UM Radom
Jak zapowiedział wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, już niedługo powstanie trzeci odcinek trasy N-S . Przetarg na jego projektowanie i budowę ma zostać ogłoszony jeszcze w październiku. Nowy odcinek spowoduje zwiększenie Wieloletniej Prognozy Finansowej o 30 mln złotych.
W ramach akcji Strefa Wygodnego Ruchu w Radomiu planowane są inwestycje poprawiające sprawność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jak zapewnia wiceprezydent miasta Konrad Frysztak, rozbudowa i dokończenie trasy N-S jest istotnym elementem tego programu. Przetarg na projektowanie i budowę jej trzeciego odcinka ma zostać ogłoszony jeszcze w październiku.
− Na najbliższej sesji radni rozpatrzą wniosek o zwiększenie w Wieloletniej Prognozie Finansowej planu wydatków o 30 mln złotych. Droga będzie miała około 3 kilometrów długości i będzie biegła wzdłuż linii kolejowej. Mamy już stosowne uzgodnienia z PKP PLK. To bardzo ważna inwestycja, istotny element #StrefaWygodnegoRuchu – poinformował na swoim Facebooku wiceprezydent Radomia.

Trzeci odcinek trasy rozpoczyna się pod wiaduktem w ulicy Żeromskiego, dalej biegnie wzdłuż ulicy Szklanej, a następnie skręca za mostem w stronę torów kolejowych. Projekt i budowa tego fragmentu będą wymagały również postawienia obiektu mostowego – wiaduktu w ciągu ulicy Kozienieckiej. Do nowej drogi będzie też możliwy dojazd do ulicy Żółkiewskiego. Jak zapewnia wiceprezydent, będzie to znaczne odciążenie dla sąsiednich dróg miejskich.

− Po oddaniu do użytku odcinka od ulicy Beliny Prażmowskiego do Żeromskiego ruch na Szklanej znacznie się zwiększył, a planowany odcinek trasy N-S tę ulicę odciąży. Ułatwi też dojazd do centrum miasta mieszkańcom północnej części Radomia, a także wielu innych miejscowości np. Pionek czy Kozienic – mówi
Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 rok. Warto przypomnieć, że aktualnie dobiegają końca prace przy realizacji pierwszego etapu budowy N-S. Niedługo ma być gotowy wjazd i zjazd z wiaduktu w ulicy Słowackiego. Podpisana jest także umowa z wykonawcą prac przy budowie drugiego odcinka od osiedla Południe do węzła przy ulicy Młodzianowskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony