Partnerzy serwisu:

Mosty dla Regionów. Nowy most za 18 mln zamiast kładki na Sole

Magdalena Romanowska 02.06.2020

 Mosty dla Regionów. Nowy most za 18 mln zamiast kładki na Sole
fot. Google Maps
W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej podpisano umowę na dofinansowanie dokumentacji budowy mostu na Sole w Porąbce. Nowa przeprawa ma zastąpić blisko 40-letnią kładkę, na której obecnie obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie wagowe do 2,5 t.
Gmina Porąbka otrzyma w ramach programu Mosty dla Regionów dofinansowanie w wysokości 80 proc. kosztów dokumentacji, czyli ponad 145 tys. zł. Całkowita wartość nowego mostu szacowana jest na ok. 18 mln zł. Przeprawa ma być ukończona w ciągu 2-3 lat.

− Mówimy o moście, który łączy drogę powiatową z wojewódzką oraz dwa województwa: Śląsk i Małopolskę. Obiekt wykonany został jeszcze w starym systemie przez żołnierzy. Jak widać prowizorki wytrzymują bardzo długo, w tym przypadku aż 40 lat – mówił, cytowany w komunikacie, starosta Andrzej Płonka.

Kładka, która obecnie służy kierowcom, łączy ul. Bielską (droga wojewódzka nr 948) z ul. Krakowską w centrum Porąbki. Wybudowana w latach 80. przez Wojska Obrony Terytorialnej Kraju, miała być rozwiązaniem tymczasowym, ale ostatecznie została wybetonowana, dopuszczono do niej nośność do 2,5 tony i puszczono po niej ruch. Kładka jest jednak wąska, aby odbywał się po niej ruch w obie strony.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony