Partnerzy serwisu:

Problematyczna rozbudowa drogi do Grodziczna

Przemysław Farsewicz 26.09.2018

 Problematyczna rozbudowa drogi do Grodziczna
fot. Kudak, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org
Zarząd Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Olsztynie prowadzi przetarg na przebudowę najbardziej zniszczonego odcinka drogi wojewódzkiej nr 538. Mowa o fragmencie Grodziczno – Katlewo. Otwarcie ofert i w tym przetargu przyniosło przekroczenie kosztorysu.
Otwarto oferty w przetargu na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Grodziczno – skrzyżowanie z DW 541, a uściślając – do Katlewa. Remont tej drogi wojewódzkiej już dwa lata temu zapowiadał Urząd Marszałkowski. Prace miały ruszyć w 2017 roku i objąć odcinki o najbardziej zniszczonej nawierzchni, m.in. w Podlasku, Tylicach, czy Grodzicznie. Wszystko po to, by znieść ograniczenia dla pojazdów ciężarowych. Problemem okazały się jednak sprawy własności gruntów.


Na udział w postępowaniu zdecydował się wyłącznie jeden wykonawca. Ofertę na kwotę 6 mln zł złożył Strabag, deklarując przy ty 7-letnią gwarancję i termin wykonania zadania do 14 grudnia bieżącego roku. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przygotowało na realizację zadania 4,69 mln zł. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie dokona teraz analizy ofert i oceni je pod kątem ceny (60%), terminu wykonania zamówienia (20%) oraz okresu gwarancji (20%).


Przetarg dla Grodziczna jest jednym z kilku postępowań na poprawę parametrów drogi łączącej Biskupiec z Nidzicą. W zakresie zadania znalazła się rozbudowa ok. 2 km drogi. Projekt zakłada poszerzenie nawierzchni z dotychczasowych 4,7-metra do 6 metrów szerokości. Po jednej stronie drogi znajdzie się chodnik dla pieszych o długości 145 metrów.


Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie wyciąć drzewa kolidujące z inwestycją, podnieść nośność drogi oraz poprawić jej geometrię i odwodnienie. Zapewnione zostaną także zjazdy do posesji. Do przebudowy drogi wojewódzkiej nr 358 dokładają się także wszystkie gminy, przez które przebiega trakt. Mowa tutaj o przebudowie chodników, oświetlenia i kanalizacji w poszczególnych miejscowościach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony