Partner serwisu

Warszawa. Trzy firmy chętne remontować wiadukt w ciągu Ostrobramskiej

ep. 10.03.2020

 Warszawa. Trzy firmy chętne remontować wiadukt w ciągu Ostrobramskiej
fot. ZDM Warszawa
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie planuje remont wiaduktu w ciągu ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych. Trzech wykonawców złożyło oferty w przetargu. Wszystkie wyceny powyżej budżetu inwestora.
Najtańsza oferta pochodzi od WPM Mosty Sp. z o.o. Budownictwo sp.k z Warszawy i jest warta 9,020 mln zł. Pozostałe oferty złożyli: Intop Warszawa (9,409 mln zł) oraz Freyssinet Polska (11,582 mln zł).

Zamawiający planował wydać 6,2 mln zł.

Nie wiadomo na razie czy znajdą się dodatkowe środki. ZDM poinformował jedynie, że jeśli uda się przetarg rozstrzygnąć, to prace na wiadukcie zakończą przed końcem tego roku.

Co się zmieni? Przede wszystkim poprawić ma się dostępność obiektu. Jak przypomina ZDM, węzeł na Przyczółku Grochowskim to jeden z obiektów Trasy Łazienkowskiej wybudowanych w latach 70. Podobnie jak inne obiekty z tego okresu, nie przystaje ona do współczesnych standardów.

W ramach remontu planowane są m.in. wymiana płyt obiektu, częściowa wymiana korpusu przyczółków, skrzydeł, ścian zaplecznych i podpór pośrednich. Powstać maja nowe urządzenia dylatacyjne, krawężniki, balustrady i bariery ochronne. Będzie nowy system odprowadzania wód opadowych.

– Projekt nie zakłada zmiany geometrii obiektu. Jego głównym celem jest przywrócenie odpowiednich właściwości eksploatacyjnych, co wpłynie na poprawę trwałości i bezpieczeństwa na kolejne lata – informuje warszawski ZDM.

Na czas prac obiekt będzie całkowicie wyłączony z użytkowania.

Przyczółek Grochowski to węzeł przesiadkowy, na którym znajdują się cztery przystanki autobusowe obsługujące 11 linii. Przystanki są od siebie oddalone, a dostęp do nich jest utrudniony przez schody. – Kilka lat temu część węzła została dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością – wprowadzono pochylnie na przystanki, powstała też rampa na kładkę nad łącznicą prowadzącą w stronę ul. Ostrobramskiej. Po północnej stronie węzła pozostały jednak nadal schody niedostępne dla osób z niepełnosprawnością – podaje ZDM.

W ramach planowanych prac rozebrane zostaną istniejące schody po północno-wschodniej stronie wiaduktu. Nowe schody zostaną natomiast wyposażone w stalowe balustrady, a parametry stopni i spoczników zostaną dostosowane do obowiązujących norm. W kolejnym ma być wybudowana pochylnia.

Będą też wprowadzone ułatwienia dla osób, które w tym miejscu się przesiadają – chodzi m.in. o przesunięcia przystanków (ten w kierunku Ronda Wiatraczna zostanie przesunięty pod wiadukt, a ten na ul. Ostrobramskiej (w kierunku centrum) będzie o 50 m bliżej węzła, za kładką). Poprawione zostaną także perony przystankowe.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony