Partner serwisu

100 mln zł dotacji na obwodnicę Rybnika

ep. 25.08.2022

100 mln zł dotacji na obwodnicę Rybnika
fot. Google Maps
Rybnik będzie miał obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej. Powstanie przy udziale dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacja wyniesie 100 mln zł.
Inwestycja jest planowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 935 i zostanie zrealizowana przez samorząd wojewódzki. Droga ma być gotowa w II kwartale 2025 r.

W ramach dotacji powstanie 4,1 km drogi o przekroju 2x2. Zacznie się od węzła Wodzisławskiego na drodze krajowej nr 78 a zakończy na rondzie na ul. Sportowej.

To drugi etap budowy nowej drogi wojewódzkiej nr 935 przez Rybnik, stanowiącej fragment południowej obwodnicy miasta. Trasa powstaje w nowym śladzie.

W ramach inwestycji powstanie bezkolizyjny węzeł oraz rondo. Wybudowane zostaną 4 obiekty mostowe, oświetlenie i odwodnienie. Wykonane zostaną ekrany akustyczne, nasadzenia zieleni oraz przepusty dla zwierząt.

Obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich zostały włączone do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 roku. Jak podało Ministerstwo Infrastruktury, wsparcie rządowe przyznano dla 51 zadań, w tym 45 zgłoszonych przez samorządy województw i 6 zgłoszonych przez prezydentów miast na prawach powiatu. Łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie realizacji inwestycji to prawie 2,4 mld zł. Do województwa śląskiego trafi 515 mln zł.

Samorząd, któremu podlega droga wojewódzka może otrzymać do 80 proc. kosztów realizacji zadania, przy czym nie więcej niż 100 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony