Partnerzy serwisu:

11 chętnych do wykonania MOP-ów na obwodnicy Częstochowy

Redakcja/inf. pras. 05.08.2020

11 chętnych do wykonania MOP-ów na obwodnicy Częstochowy
fot. GDDKiA
Otwarte zostały oferty w przetargu na budowę MOP-ów i Obwodu Utrzymania Autostrady w ramach realizacji autostrady A1 na odcinku węzeł Częstochowa Północ − węzeł Częstochowa Blachownia.
29 maja ogłoszenie o przetargu zostało zamieszczone na platformie zakupowej GDDKiA. Kosztorys GDDKiA wynosi 102,8 mln zł.

Oprócz ceny przyjęto dodatkowe kryterium oceny ofert w postaci przedłużenie okresu gwarancji jakości. W postępowaniu złożono 11 ofert. Najniższą cenę, 71,2 mln zł, zaproponowało konsorcjum firm: Bitum z siedzibą w Lipiach Śląskich oraz Drog-Bud z Lubojenki. Jednocześnie zaoferowało przedłużenie okresu gwarancji jakości o 5 lat. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty.

Zamawiający wymaga, aby roboty wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zostały ukończone w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy.

Zamówienie będzie polegało na wybudowaniu czterech Miejsc Obsługi Podróżnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym stanowisk do kontroli nacisków osi i mas całkowitych pojazdów, Obwodu Utrzymania Autostrady Lgota wraz z infrastrukturą towarzyszącą, dróg dojazdowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uzyskaniu decyzji zezwalających na użytkowanie.

W tym etapie wszystkie Miejsca Obsługi Podróżnych zostaną wybudowane w pierwszej klasie. Po rozstrzygnięciu kolejnych przetargów na ich dzierżawę, dwa MOP-y zostaną podniesione do wyższych klas.

Miejsce Obsługi Podróżnych Wierzchowisko Zachód docelowo powstanie w najwyższej - III klasie, co oznacza, że będzie posiadało funkcje wypoczynkowe i usługowe wraz z zapleczem noclegowym. Znajdą się na nim: jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe (parking), urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie, stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe i obiekty noclegowe.

Miejsce Obsługi Podróżnych Wierzchowisko Wschód docelowo powstanie w II klasie i będzie oferowało funkcje wypoczynkowo-usługowej. Zostanie wyposażone w jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe (parking), urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie, stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe.

Pozostałe dwa Miejsca Obsługi Podróżnych Gorzelanka Wschód i Gorzelanka Zachód powstaną w I klasie, zapewniając funkcje wypoczynkowe. Znajdą się na nich: jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe (parking), urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie. Na MOP-ach klasy I dopuszcza się wyposażenie ich w obiekty małej gastronomii.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony