Partnerzy serwisu:

16 sierpnia ruszy nabór wniosków w programie Mosty dla Regionów

Leonard Dolecki 02.08.2018

16 sierpnia ruszy nabór wniosków w programie Mosty dla Regionów
fot. GDDKiA
Jak informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) – samorządy mogą już szykować inwestycje, które chcą zrealizować w ramach programu Mosty dla Regionów. Dofinansowywanie dla poszczególnych przedsięwzięć ma wynosić do 80% kosztów projektu.
Rusza nabór dla samorządów

MIiR podaje, że samorząd, który zaproponuje inwestycję będzie mógł przeznaczyć rządową dotację na przygotowanie dokumentacji projektowej. W ramach tego może zostać sfinansowane opracowanie dokumentów zgodnie z wymaganiami przepisów środowiskowych oraz opracowanie projektu budowlanego, w tym niezbędnej dokumentacji technicznej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Warunki dla samorządów są następujące:
  • dokumentacja, która powstała dzięki dofinansowaniu musi być gotowa do 31 grudnia 2022 roku,
  • przygotowanie dokumentacji nie może być dofinansowane z funduszy unijnych, norweskich, szwajcarskich ani z budżetu państwa,
  • budowa mostu zacznie się najpóźniej 3 lata po wydaniu pozwolenia na budowę lub zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. 
Wszystkie potrzebne dokumenty – ogłoszenie, wniosek, kryteria oceny – są od dzisiaj na stronie internetowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, które będzie przyjmować wnioski. Nabór jest otwarty dla wszystkich chętnych samorządów, z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Potrwa do 29 marca 2019 roku.

21 mostów na początek

W programie znalazło się 21 priorytetowych, rekomendowanych przez rząd, inwestycji, które po analizach wytypowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. – Wskazane przez nas mosty są, zdaniem rządu, szczególnie ważne dla poprawy spójności sieci dróg samorządowych. Niemniej jednak decyzja o realizacji inwestycji zależy od samorządowców – wyjaśnił wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak, który w resorcie pilotuje program mostowy.
  

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony