Partnerzy serwisu:

34 proc. inżynierów w Budimeksie to kobiety. Ma ich być więcej

Elżbieta Pałys 08.03.2021

34 proc. inżynierów w Budimeksie to kobiety. Ma ich być więcej
fot. Budimex
– Pracujemy nad optymalizacją struktury płciowej w naszej firmie – mówi prezes firmy Budimex Dariusz Blocher. – Co roku mamy o 1 procent większy udział kobiet – dodaje. Obecnie 34 proc. kadry inżynierskiej zatrudnionej w Budimeksie stanowią kobiety.
Na koniec 2020 roku Budimex zatrudniał 7,3 tys. osób. Największa firma budowlana cały czas poszukuje pracowników, a pandemia nie miała wpływu na potrzeby w tym zakresie. – To dlatego, że my poszukujemy wysoce wyspecjalizowanych inżynierów – tłumaczy Cezary Mączka, członek Zarządu, dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkim w Budimeksie podkreślając, że w ostatnich latach szczególny nacisk był położony na segment kolejowy.

Znalezienie odpowiednich pracowników nie jest zadaniem łatwym. – Czas kształcenia takiego inżyniera wynosi 5 lat – podkreśla zaznaczając, że pandemia, w związku z którą obawiano się wzrostu bezrobocia, nie ma wpływu choćby na takie procesy, dlatego nie ułatwiła także procesu pozyskiwania specjalistów.

Jest jeszcze jeden aspekt dotyczący wyzwań związanych z pozyskiwaniem pracowników. – Nie chodzi nam o wyspecjalizowanych inżynierów, ale najbardziej nam zależy na wyspecjalizowanych inżynierkach – precyzuje Dariusz Blocher, prezes Budimeksu. – Pracujemy nad optymalizacją struktury płciowej w naszej firmie. Zauważyliśmy, że kobiety inżynierowie bardzo dobrze się sprawdzają, wprowadzają inne standardy – dodaje.

Dążenie do zwiększenia udziału kobiet wśród pracowników to dla największej firmy budowlanej cel na najbliższe lata.

Obecnie 34 proc. kadry inżynierskiej w Budimeksie stanowią kobiety, a każdego roku ich udział rośnie o 1 proc. 

Na koniec 2020 roku zatrudnienie w Budimeksie wynosiło 7,3 tys. osób. Po wybuchu pandemii Budimex przystąpił do akcji #niezwalniamy, w ramach której przedsiębiorcy zobowiązują się, że w przypadku konieczności redukcji kosztów w związku z sytuacja epidemiczną, redukcje zaczną od wydatków innych niż te związane z zatrudnieniem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony