Partnerzy serwisu:

400 mln zł nowych instrumentów finansowych dla Trakcji PRKiI

Redakcja 01.10.2019

400 mln zł nowych instrumentów finansowych dla Trakcji PRKiI
fot. Grupa Trakcja
Trakcja PRKiI finalizuje program restrukturyzacji finansowej o łącznej wartości przekraczającej ponad miliard złotych, z których blisko 400 mln zł tworzą nowe instrumenty, miedzy innymi nowe kredyty odnawialne i dodatkowe linie gwarancyjne.
Finalizacja programu wyposaży Trakcję PRKiI w nowe instrumenty o łącznej wartości 400 mln. Będą to: nowe kredyty odnawialne w maksymalnej wysokości 104, 6 mln zł, pożyczkę odnawialna w maksymalnej wysokości 27,6 mln zł, dodatkowe linie gwarancyjne na gwarancje zwrotu zaliczek na kontrakty w wysokości 200 mln zł oraz podwyższenie kapitału zakładowego spółki w wysokości nie mniejszej niż 39,6 mln zł.

Ponadto spółka będzie mogła także wyemitować obligacje na kwotę 20 mln zł.

− Opracowaliśmy jeden z największych i najbardziej wszechstronnych z programów restrukturyzacji finansowej wdrożonych w firmach budowlanych w Polsce na przestrzeni ostatnich lat – mówi Marcin Lewandowski prezes Trakcji PRKiI. − Przygotowanie i realizacja zadania była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu instytucji finansowych oraz naszych pracowników, za które bardzo dziękuję. Pomyślny wynik prac potwierdził solidne fundamenty Grupy Trakcja oraz wysokie zaufanie jakim obdarzają nas interesariusze. Jestem przekonany, że wypracowany program może stać się modelowym rozwiązaniem dla innych firm.

Otrzymane środki spółka przeznaczy na uregulowanie zobowiązań, udzielanie pożyczek wewnątrzgrupowych oraz płynne finansowanie bieżącej działalności operacyjnej. W tym roku spółka podpisała już kontrakty warte prawie 413 mln zł zaś, za na podpisanie czekają kolejne wygrane przetargi za ok. 686 mln zł.

W ramach programu spółka odnowiła także: dotychczasowe limity na gwarancje należytego wykonania na ponad 616 mln zł i linie kredytowe uruchomione w ramach finansowania pomostowego na 31 mln zł.  Przedłużono również dotychczasowe dwustronne umowy kredytowe z bankami na ponad 130 mln zł.

− Nowe instrumenty finansowe pozwolą nam na podpisanie kolejnych przetargów, przyspieszenie robót na kontraktach oraz intensyfikację akcji ofertowej w nowych postępowaniach − dodaje prezes Trakcji PRKiI.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony