Partnerzy serwisu:

6 ofert na ekspresówkę po Impresa Pizzarotti

mr 13.11.2019

6 ofert na ekspresówkę po Impresa Pizzarotti
fot. GDDKiA
Do GDDKiA wpłynęło 6 ofert w przetargu na dokończenie budowy S5 od węzła Bydgoszcz Błonie − Szubin Północ po zejściu z niej włoskiej firmy Impresa Pizzarotti. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm z liderem Kobylarnia S.A., a najdroższą firma Polaqua. Wszystkie oferty przewyższają budżet zamówienia.
Nie wiadomo, czy zakończony przetarg wyłoni wykonawcę prac rozpoczętych przez Pizzarotti. Każda z sześciu ofert, które otrzymała GDDKiA jest wyższa niż założony budżet, czyli 299 mln zł. Największą kwotę, bo ponad 556 mln zł zaproponowała firma Polaqua. Oprócz niej ofertę złożyły jeszcze: konsorcjum firm Trakcji PRKiI i Masfaltu z kwotą 415 mln zł, firma Porr z kwotą 465 mln zł, Strabag z 452 mln zł, Budimex z 381 mln zł i najtańsza oferta – konsorcjum Kobylarni i Mirbudu – o wartości 359 mln zł.

„Przypominamy, że po wielokrotnych wezwaniach poprzedniego wykonawcy, firmy Impresa Pizzarotti, do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na trzech odcinkach S5 w województwie kujawsko-pomorskim (Nowe Marzy − Świecie Południe; Świecie Południe − Bydgoszcz Północ oraz Bydgoszcz Błonie − Szubin Północ) włoska firma nie realizowała zapisów kontraktowych. Wykonawca nie wypełniał zapisów dotyczących realizacji umów, w tym postępu robót zgodnego z harmonogramem oraz nie regulował płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów. 11 czerwca 2019 roku GDDKIA odstąpiła od umów z wykonawcą tych inwestycji” pisze w komunikacie GDDKiA.

Przetarg na wybór firm, które dokończą odcinki S5 po firmie Impresa Pizzarotti ruszył pod koniec sierpnia. Termin otwarcia ofert przesunięto z października na listopad w związku z dużą liczbą zapytań . Jak ujawniła GDDKiA, płynęło ponad 2500 zapytań od potencjalnych oferentów (z czego 700 zapytań dotyczyło przetargu na odcinek Bydgoszcz Błonie − Szubin Północ).

Dla pozostałych dwóch odcinków S5 (Nowe Marzy − Świecie Południe oraz Świecie Południe − Bydgoszcz Północ) termin otwarcia ofert wyznaczono na 26 listopada br.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony