Partnerzy serwisu:

6 ofert na przebudowę nabrzeża w Porcie Gdynia

Leonard Dolecki 16.08.2018

6 ofert na przebudowę nabrzeża w Porcie Gdynia
fot. LD
Zarząd Morskiego portu Gdynia otworzył oferty w przetargu na przebudowę nabrzeża Włoskiego. Do zamawiającego zgłosiło się sześć podmiotów. Propozycje cenowe mieszczą się w zakresie od 16 mln zł do ok. 23 mln zł.
Do inwestora trafiły oferty od firm: Stump-Hydrobudowa (17,329 mln zł), Strabag (17,615 mln zł), Doraco (18,610 mln zł), Aarsleff (16,062 mln zł), NDI (20,172 mln zł) oraz Soletanche (22,796 mln zł). Budżet przewidziany na to przedsięwzięcie jest równy 30,093 mln zł.

W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe, wyłączenie i zabezpieczenie istniejących instalacji technicznych na czas trwania robót, roboty kafarowe i fundamentowe oraz prace budowlano-montażowe związane z przebudową nabrzeża wraz z montażem elementów wyposażenia oraz odtworzeniem nawierzchni.

Według planów zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy.

Nabrzeże Włoskie leży w bezpośrednim sąsiedztwie Obrotnicy nr 3, której średnica liczy 400 metrów. Jest ona niezwykle ważna dla terminalów kontenerowych BCT oraz GCT znajdujących się w głębi gdyńskiego portu.

Po trwającej budowie Obrotnicy nr 2 oraz pogłębieniu kanału portowego do 16 metrów do wspomnianych terminali będą mogły wpływać pojemniejsze statki o większym zanurzeniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony