Partner serwisu

A1. Kolejne kilometry w pełnym przekroju

Redakcja 19.11.2022

A1. Kolejne kilometry w pełnym przekroju
fot. GDDKiA
Do ruchu udostępniono właśnie kolejnych 10 km jezdni zachodniej (w stronę Katowic) między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Obecnie na tym kierunku kierowcy mają do dyspozycji łącznie 17 km jezdni o pełnym przekroju trzech pasów ruchu.
Jak informuje GDDKiA, na kierunku przeciwnym – w stronę Łodzi – rozpoczęły się prace związane z demontażem separatorów, usuwaniem tymczasowego oznakowania i nanoszeniem oznakowania stałego.

Do przekazania został jeszcze ostatni, 7-kilometrowy fragment jezdni w kierunku Katowic. Po jego oddaniu zakończy się etap, w którym jezdnia wschodnia jest wykorzystywana do jazdy w obu kierunkach – pojadą nią tylko kierowcy zmierzający w stronę Łodzi. GDDKiA zapowiada, że nastąpi to w tym roku.

Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji cały ponad 24-kilometrowy odcinek A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem z trzema pasami ruchu w obu kierunkach. Będą jeszcze jednak prowadzone poza jezdnią. W tym czasie kierowców będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Prace wykończeniowe potrwają do wiosny przyszłego roku. Wraz z ich ukończeniem zakończy się budowa autostrady północ – południe.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony