Partner serwisu

A1 Tuszyn-Piotrków Trybunalski Południe. Koniec prac, duże udogodnienia dla kierowców

GR 24.06.2022

A1 Tuszyn-Piotrków Trybunalski Południe. Koniec prac, duże udogodnienia dla kierowców
fot. GDDKiA
Dwie nowe relacje: z Łodzi do Warszawy oraz z Warszawy w stronę Łodzi zyskał po zakończonej właśnie przebudowie węzeł autostrady A1 Piotrków Trybunalski Zachód. To niejedyne udogodnienia dla kierowców.
Prace na węźle Piotrków Trybunalski Zachód były częścią prowadzonej od 2019 roku przebudowy 16-kilometrowego fragmentu A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski Południe w województwie łódzkim. Niedawno zwieńczyło ją oddanie do użytku łącznicy węzła Piotrków Trybunalski Zachód na kierunku Warszawa - Łódź.

Do tej pory na tym ostatnim węźle kierowcy mieli możliwość przejazdu z Warszawy i Łodzi tylko w kierunku Katowic. Z kolei jadąc z Katowic, można było wybrać jeden z dwóch kierunków: na Łódź lub Warszawę. W wyniku przebudowy węzeł zyskał dwie nowe relacje: z Łodzi do Warszawy oraz z Warszawy w stronę Łodzi. – To bardzo ważna i pożądana zmiana dla kierowców. Jadący drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Łodzi i Gdańska nie muszą dojeżdżać już do kolejnego węzła, czyli Piotrków Trybunalski Południe. Teraz na węźle Piotrków Trybunalski Zachód mogą swobodnie zjechać na autostradę A1 w kierunku północnym – tłumaczą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To niejedyne udogodnienia dla kierowców. Od pewnego czasu mogli już oni jechać całą szerokością obu jezdni A1, lecz nadal obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h. Formalnie był to bowiem plac budowy. Od piątku (24 czerwca) to się zmienia. Z powodu zakończenia prac na A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe kierowcy mogą jechać tym fragmentem z prędkością 140 km/h, czyli maksymalną, jaka jest dopuszczona na polskich drogach.

Taka sama zmiana zostaje wprowadzona na prawie 17-kilometrowym fragmencie A1 między granicą województw łódzkiego i śląskiego a węzłem Częstochowa Północ. Identyczne udogodnienia wejdą w życie na 7-kilometrowym odcinku od Radomska do granicy regionów. Kolejnych zmian należy spodziewać się w połowie wakacji na liczącym prawie 17 km długości odcinku Kamieńsk – Radomsko.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony