Partner serwisu

A1. Videotolling także z aplikacją mPay

inf. pras. 13.04.2022

A1. Videotolling także z aplikacją mPay
fot. Google Maps
Około 35 proc. transakcji związanych z opłatą za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A1 między Gdańskim i Toruniem odbywa się przy użyciu płatności automatycznych. Kierowcy mogą teraz korzystać z videotollingu w połączeniu z aplikacją mPay.
Spółka mPay rozpoczęła współpracę z Gdańsk Transport Company, dzięki czemu użytkownicy aplikacji mPay mogą już korzystać z systemu automatycznej płatności AmberGO. Usługa działa na zasadzie videotollingu, co oznacza, że kamery umiejscowione przy bramkach rozpoznają numery rejestracyjne pojazdu i jeśli numer widnieje w ewidencji aplikacji mPay, to szlaban podnosi się przed pojazdem automatycznie. Płatność pobierana jest bezpośrednio z rachunku użytkownika. Usługę w aplikacji wystarczy aktywować jeden raz. W momencie przejazdu nie ma potrzeby, aby telefon miał dostęp do sieci internetowej. Co więcej, jeżeli mamy usługę aktywną nie musimy podczas przejazdu mieć ze sobą telefonu, aby bramki zostały otwarte.

Za pomocą aplikacji mPay można również płacić za przejazdy autostradami na odcinkach A4 (Sośnica-Wrocław) i A2 (Konin-Stryków), gdzie działa system płatności e-TOLL oraz za przejazd autostradą A4 (Katowice-Kraków), na której również działa videotolling.

- Wybór metody płatności za przejazdy autostradami jest w gruncie rzeczy bardzo prosty. Jeśli chcemy wygodnie podróżować, wystarczy zainstalować aplikację mPay. Kolejna funkcjonalność aplikacji jest dowodem na to, że potrafimy skutecznie odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników i dostarczać im wciąż nowych wartości. mPay stale poszerza zakres usług, dzięki czemu aplikacja staje się one-stop shopem, oferującym kompleksowe usługi związane z szeroko pojętymi płatnościami. Konsekwentnie dążymy do tego, by oszczędzać czas naszych użytkowników i ułatwiać im regulowanie różnego rodzaju należności – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay.

– System AmberGO jako pierwszy w Polsce rozpoczął etap automatycznych płatności autostradowych opartych o videotolling. Nieustannie rozbudowujemy system, poszerzając wachlarz operatorów obsługujących płatności automatyczne. Mamy nadzieje, że dołączenie mPay do grona aplikacji obsługujących AmberGO zwiększy atrakcyjność systemu i wpłynie na wzrost liczby aktywnych użytkowników, korzystających
z nowoczesnych metod płatności. Aktualnie 35 proc. transakcji za przejazd autostradą odbywa się z wykorzystaniem płatności automatycznych – wyjaśnia Wojciech Mąkinia, wiceprezes Zarządu Gdańsk Transport Company.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony