Partner serwisu

A1 w łódzkim ma już wszystkie zezwolenia

Elżbieta Pałys 24.07.2020

A1 w łódzkim ma już wszystkie zezwolenia
fot. GDDKiA
Nie ma już żadnych ograniczeń związanych z prowadzeniem robót na powstającej autostradzie A1 w województwie łódzkim. Wojewoda łódzki wydał ostatni zamienny ZRID dla odcinka między Piotrkowem i Kamieńskiem.
Wydane zezwolenie umożliwia budowę drogi z uwzględnieniem wszystkich zmian zawartych w zoptymalizowanym projekcie.

Odcinek Piotrków Trybunalski – Kamieńsk liczy 24 km długości. Jest najdłuższym spośród budowanych A1 w województwie łódzkim. Jego wykonawcą jest Mirbud.

Kontrakt na ten odcinek został zawarty w kwietniu 2019 roku i miał wartość 868 mln zł.

W ramach tego zadania powstaje dwujezdniowa droga z trzema pasami ruchu w każdym kierunku. Wykonawca ma do wybudowania 72 obiekty inżynierskie, w tym 16 wiaduktów autostradowych, 3 mosty autostradowe i kładka dla pieszych.

Częścią tego kontraktu jest również węzeł Kamieńsk na przecięciu z DW-484 oraz 3 miejsca obsługi podróżnych: trzy MOP-y: w Siomkach, Woli Krzysztoporskiej i Danielowie.

Droga będzie miała nawierzchnię z betonu cementowego.

Obecnie zaawansowanie prac na tym kontrakcie zbliża się do 20 proc.

Umowa na ten odcinek jest ostatnią spośród zawartych na budowę A1 w województwie łódzkim. Na całą blisko 64-kilometrową część autostrady przypadającej na ten region składają się w sumie 4 odcinki. Są to: Tuszyn – Bełchatów, Bełchatów – Kamieńsk, Kamieńsk – Radomsko i Radomsko – granica województwa łódzkiego/śląskiego. Ostatni będący w budowie odcinek znajduje się na terenie województwa śląskiego.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony