Partner serwisu

A2 do Białej Podlaskiej – dwie umowy podpisane, dwie można podpisywać

Elżbieta Pałys 02.04.2021

A2 do Białej Podlaskiej – dwie umowy podpisane, dwie można podpisywać
Fot. Google Maps
Przetarg na odcinek autostrady A2 między węzłem Siedlce Zachód a okolicami miejscowości Malinowiec uzyskał pozytywną opinię Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. To przepustka do zawarcia kontraktu. Jednocześnie oznacza to, że w rękach wykonawców znajdą się wszystkie odcinki A2 między Siedlcami a Białą Podlaską.
Ten kontrakt ma zrealizować Strabag. Teraz wykonawca musi jeszcze tylko dostarczyć gwarancje należytego wykonania i umowa zostanie podpisana.

Do wybudowania w ramach tego odcinka jest 19 km autostrady od końca autostrady przy obwodnicy Siedlec a rejonem m. Malinowiec.

Wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje i wykona roboty budowlane. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy i zachowana rezerwę pod budowę trzeciego pasa w przyszłości.

Prace będą kosztowały blisko 700 mln zł.

Budowa autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską została podzielona na 4 odcinki realizacyjne. Na dwa z nich kontrakty zostały już zawarte – to fragmenty od okolic Malinowca do węzła Łukowisko (wykonawca to PTU Intercor) oraz od okolic m. Swory do węzła Biała Podlaska (zbuduje Polaqua). W sumie 32 km.

Odcinek Łukowisko – Swory ma już pozytywną opinię Prezesa UZP (przetarg wygrało PTU Inercor). Uzyskanie aprobaty Prezesa UZP dla odcinka od węzła Siedlce Zachód oznacza to, że wkrótce można się spodziewać umów na dwa ostatnie odcinki.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony