Partnerzy serwisu:

A2 do obwodnicy Mińska Maz. po ponownej ocenie oddziaływania na środowisko

Elżbieta Pałys 09.07.2018

A2 do obwodnicy Mińska Maz. po ponownej ocenie oddziaływania na środowisko
fot. GDDKiA
Zakończyły się już postępowania związane z ponowną oceną oddziaływania na środowisko dla powstającej autostrady A2 między węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Postępowania prowadził Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie.
Dwa pierwsze postanowienia zostały wydane w czerwcu, ostatnie na początku lipca.

Ponowna ocena zweryfikowała planowane i zapisane w dotychczasowych rozstrzygnięciach (w decyzji środowiskowej oraz wcześniejszych postanowieniach uzgadniających) środki minimalizujące oddziaływanie przedsięwzięcia na środowisko.

– Określono nowe, dodatkowe warunki realizacji i eksploatacji inwestycji, a także doprecyzowano warunki wskazane w ramach wcześniej prowadzonych postępowań tak, aby zapewnić dotrzymanie standardów jakości środowiska – poinformowała warszawska RDOŚ.

Jak wyjaśnia dyrekcja środowiskowa, w postanowieniach określono m.in. konieczność prowadzenia prac pod nadzorem przyrodniczym oraz doprecyzowano warunki mające na celu ochronę roślin i zwierząt. Wskazano także lokalizację i parametry ekranów akustycznych, warunki ochrony wód powierzchniowych i podziemnych oraz analizy porealizacyjnej w zakresie hałasu i zanieczyszczeń wód.

Autostrada A2 między węzłem Lubelska na wschodnich obrzeżach Warszawy a istniejącą obwodnicą Mińska została podzielona na dwa odcinki realizacyjne od w. Lubelska (bez węzła) do w. Konik (z węzłem) i od w. Konik do obwodnicy Mińska. Dodatkowo pierwszy z odcinków jest podzielony na dwa odcinki dokumentacyjne.

Wykonawcą obu kontraktów jest Polaqua. Pierwszy odcinek realizacyjny ma 5,58 km długości i kosztuje 200,2 mln zł. Jego realizacja powinna się zakończyć na przełomie czerwca i lipca 2020 roku.

Odcinek od węzła Konik w kierunku Mińska Maz. ma 9,19 km i jest wart 302,3 mln zł. Zgodnie z kontraktem powinien być gotowy w czerwcu 2020 roku. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony