Partnerzy serwisu:

A2 na Mazowszu się zmieni. Najpierw płynniej w Pruszkowie, potem szerzej aż do Łódzkiego

ep. 13.03.2019

arrow
arrow
A2 na Mazowszu się zmieni. Najpierw płynniej w Pruszkowie, potem szerzej aż do Łódzkiego
fot. GDDKiA
A2 na Mazowszu się zmieni. Najpierw płynniej w Pruszkowie, potem szerzej aż do Łódzkiego
A2 na Mazowszu się zmieni. Najpierw płynniej w Pruszkowie, potem szerzej aż do Łódzkiego
Ruszyła rozbiórka niepotrzebnej infrastruktury zwalniającej ruch na A2 w okolicach Pruszkowa. Jednocześnie GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla poszerzenia autostrady na terenie województwa mazowieckiego.
Wczoraj GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na dokumentację dla rozbudowy autostrady. Konkretnie chodzi o odcinek od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do węzła Konotopa. Najkorzystniejszą ofertę złożył Transprojekt Gdański. Wybrana firma projektowa będzie odpowiedzialna za opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej.

Za wykonane prace otrzyma 3,389 mln zł. Jeśli nie będzie odwołań, umowa z wykonawcą opracowań ma być podpisana w kwietniu, a na wykonanie zadania wykonawca będzie miał 19 miesięcy. Wraz z nią poczyniony będzie istotny krok do upłynnienia ruchu na wybudowanej kilka lat temu autostradzie. Budowana pierwotnie jako dwupasmowa szybka trasa, obecnie nie odpowiada już rosnącemu natężeniu ruchu. A liczba samochodów na trasie może jeszcze wzrosnąć, jeśli zostanie zrealizowany projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Łodzią. W przyszłości maja być dobudowane dodatkowe pasy na każdej z jezdni.

Docelowo A2 od węzła Konotopa do węzła Pruszków będzie miała dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, a dalej aż do granicy województwa mazowieckiego 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. dodatkowy pas ma powstać w pasie rozdziału, gdzie jest na to przygotowana rezerwa terenowa.

Wcześniej poprawę na autostradzie A2 powinni odczuć kierowcy podróżujący w okolicach Warszawy. Właśnie dziś ruszyły roboty związane z rozbiórką nieczynnego placu poboru opłat w Pruszkowie. Od lat wyspy rozdzielające i inna infrastruktura wybudowana z myślą o pobieraniu myta, utrudnia ruch w miejscu gdzie jest on duży. Kierowcy niejednokrotnie, w zasadzie bez powodu, natykają się na zatory powodowane koniecznym ograniczeniem prędkości.

To się zmieni. Jak podała GDDKiA Warszawa, rozebranych zostanie siedem wysp segregacyjnych i wyremontowana nawierzchnia betonowa, a po wykonaniu oznakowania poziomego i ustawieniu barier, kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Tak ma być już po 30 czerwca. Ruch ma być płynny i bez ograniczeń prędkości.

O pracach związanych z poszerzeniem A2 na terenie woj. łódzkiego pisaliśmy TUTAJ
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony