Partnerzy serwisu:

A2 na wschód od Warszawy – kolejne 13 km w przetargu

ep. 24.09.2019

A2 na wschód od Warszawy – kolejne 13 km w przetargu
fot. ROmas
GDDKiA rusza z przetargiem na kolejny fragment A2 między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. Tym razem chodzi o 13-kilometrowy fragment pomiędzy węzłami Groszki i Gręzów.
Czekająca na budowę autostrada A2 pomiędzy obwodnicą mińska Mazowieckiego i Siedlcami ma mieć 37 km. Jak pisaliśmy, 23 września ruszył przetarg na pierwszy z planowanych trzech odcinków: pomiędzy węzłami Ryczołek i Groszki (z węzłem).

We wtorek 24 września GDDKiA poinformowała o wysłaniu do publikacji ogłoszenia o przetargu na projekt i budowę fragmentu od węzła Groszki (gmina Kałuszyn) do węzła Gręzów (gmina Grębków).

 
fot. GDDKiA
Mowa o odcinku liczącym 13 km. Zadaniem poszukiwanego wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa autostrady.

Planowana trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę trzeciego pasa w przyszłości. Powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Asfalt czy beton?

Zamawiający nie zdecydował o rodzaju nawierzchni – ta decyzja pozostała do wyboru oferentom. To wykonawca zdecyduje czy trasa powstanie w technologii betonowej czy bitumicznej. – To nowe zapisy w dokumentach przetargowych. Oznacza to, że firma przystępująca do przetargu będzie mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę – informuje GDDKiA.

Termin składania ofert został wyznaczono na 3 grudnia. GDDKiA zakłada, że umowę z wykonawcą podpisze w maju 2020 r.

A2 na wschód od Warszawy

Obecnie w realizacji znajdują się odcinki A2 pomiędzy węzłami Lubelska i Konik (5,6 km) oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego (9,2 km). Oba realizuje Polaqua.

Łączny koszt tych odcinków to 830 mln zł. Droga powinna być gotowa w II kw. 2020 r.

W przygotowaniu są natomiast odcinki Siedlce – Biała Podlaska (63,5 km) i Biała Podlaska – gr. państwa (32 km). Obecnie trwa opracowanie koncepcji programowej. To zadanie powierzono firmie Multiconsult. Realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj jest planowane na lata 2022-2024.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony