Partner serwisu

A4 będzie utrzymywana przez zewnętrzną firmę

Emilia Derewienko 25.06.2015

A4 będzie utrzymywana przez zewnętrzną firmę
fot. Michiel1972, commons.wikimedia.org, GNU FDL (2)
Zewnętrzna firma będzie utrzymywała autostradę A4 na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa w województwie dolnośląskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już ogłosiła przetarg na to zadanie.
To już trzecia trasa na Dolnym Śląsku, o którą zadba zewnętrzna firma. Podwykonawca utrzymuje już obwodnicę Wrocławia i trasę S8. – Z naszych analiz wynika, że zlecenie utrzymania firmom zewnętrznym znacznie obniża koszty utrzymania dróg. Dlatego przyjęliśmy zasadę, że każda nowo oddana do użytku trasa zostaje objęta tym programem – mówi, cytowana przez „Gazetę Wyborczą”, Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji.

Zadaniem podwykonawcy na odcinku A4 Zgorzelec-Krzyżowa będzie nie tylko sprzątanie i naprawa, ale również utrzymanie dróg. Prace natomiast będzie nadzorowała GDDKiA, jednocześnie nie narzucając firmie metody wykonania.

GDDKiA wydała już na prywatne firmy utrzymujące drogi około 500 mln zł od 2010 roku, nie inwestując tym samym w konieczne sprzęty i maszyny. Jednocześnie zarobiła miliony ze źródeł takich jak podatki VAT, PIT i ubezpieczenia kontraktów.

Cały artykuł
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony