Partnerzy serwisu:

A4 połączy się ze strefą ekonomiczną w Tarnowie. ZRID wydany

ep. 07.09.2021

A4 połączy się ze strefą ekonomiczną w Tarnowie. ZRID wydany
fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Jest już zezwolenie na realizację połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Stosowny dokument wydał wojewoda małopolski.
Decyzja wydana z rygorem natychmiastowej wykonalności oznacza, że mogą ruszać roboty na tym odcinku.

Chodzi o odcinek drogi liczący ponad 2,6 km długości. W ramach inwestycji powstanie m.in. most na Dunajcu o długości ok. 800 metrów, a także układ komunikacyjny związany z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku od skrzyżowania z ul. Chemiczną w Tarnowie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K. Mieści się tu również rozbudowa skrzyżowań z drogami podporządkowanymi i budowa drogi wojewódzkiej nr 973 od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K do węzła autostrady A4 Tarnów Mościce.Wyświetl większą mapę
– Inwestycja wpłynie zatem za odciążenie potoku pojazdów w centrum miasta, zapewni właściwą obsługę komunikacyjną Tarnowa, wpływając zarazem na bezpieczeństwo mieszkańców – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita cytowany w komunikacie.

Planowany łącznik zapewni bezpośrednie połączenie z autostrady A4 w Wierzchosławicach do Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Powinno być gotowe w 2023 roku.

Inwestorem dla tego zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Na jego zlecenie drogowy łącznik między A4 a miastem w trybie zaprojektuj i wybuduj realizuje Metrostav.

Obecnie Tarnów nie ma połączenia do A4 od strony zachodniej z uwagi na zamknięty od 2019 roku most na Dunajcu w Ostrowie. Obiekt zamknięty z uwagi na zły stan techniczny zostanie zastąpiony nowym. Ta inwestycja jest już na etapie realizacji. W maju została podpisana umowa z wykonawcą.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony