Partner serwisu

A4: Remont południowej obwodnicy Krakowa trwa

Edyta Wsół 21.07.2015

A4: Remont południowej obwodnicy Krakowa trwa
fot. GDDKiA Kraków
Od zeszłego piątku ruch na południowej obwodnicy Krakowa w ciągu autostrady A4 został przełożony z jezdni północnej na południową. Zmiana dotyczy odcinka o długości 3,3 km – informuje krakowski oddział GDDKiA.
Ruch w trakcje remontu odbywa się dwoma pasami w każdym kierunku, po wyremontowanym odcinku trasy. Nowość stanowi nowa warstwa ścieralna nawierzchni, w której zastosowano jako lepiszcze wysokomodyfikowany asfalt z polimerem, który zapewni trwałość i jakość nawierzchni.

Zastosowanie tego typu asfaltu uzasadniły prace badawcze. Wynika z nich, że zwiększona zawartość polimerów w asfalcie poprawia trwałość nawierzchni, zwiększa jej odporność na koleinowanie, działanie wody i mrozu.

Organizacja ruchu zmieniła się na odcinku od wiaduktu na ulicy Kąpielowej do węzła Kraków Wielicka i jest związana z zakończeniem pierwszego etapu prac. Na 3,3-kilometrowym odcinku jezdni południowej położono nową warstwę ścieralną nawierzchni, kończy się też remont most na Wildze. Ponadto, trwają prace na wiadukcie nad ulicą Myślenicką.


Wyświetl większą mapę

Remont autostrady A4 pod Krakowem obejmie docelowo odcinek o długości 7 km. Prace zakładają sfrezowanie istniejącej warstwy ścieralnej i wykonanie nowej. Nawierzchnia zostanie też wymieniona na węźle Łagiewnickim i jego łącznicach.

Zaplanowano też wykonanie napraw izolacji, powierzchni betonowych, zabezpieczeń antykorozyjnych oraz wymianę oznakowania pionowego. Wyremontowane zostaną też wszystkie przepusty, wiadukty i mosty na 7-kilometrowym remontowanym odcinku autostrady.

Prace na autostradzie A4 realizuje firma Mota-Engil, która w maju podpisała umowę na realizację tego zadania. Wartość kontraktu to niemal 17 mln zł. Czas trwania zamówienia określono na 170 dni.


Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony